Wystartował pierwszy polski turniej Teamfight Tactics - Inhouse League Featuring Łowicz

tft turniej Foto: Materiały prasowe

Teamfight Tactics cieszy się ogromną popularnością na serwisie Twitch, również wśród polskich widzów i streamerów. Warto się poszczycić tym, że mamy sporą liczbę polskich zawodników w najwyższych dywizjach rankingowych, zarówno na serwerach EUNE jak i EUW.

7 sierpnia wystartowała Polska liga TFT – Inhouse League Featuring Łowicz. Udział w turnieju biorą najlepsi Polscy gracze, jak chociażby Overpow (były top laner drużyny Team ROCCAT w League of Legends). Jako ciekawostkę warto dodać, że nasz redaktor Kuba Wieloch, zakwalifikował się do turnieju jako rezerwowy.

Rozgrywki odbywają się na następujących zasadach. Każdy gracz zaczyna z pulą 100 punktów. Zwycięstwo dodaje graczom dodatkowe punkty, natomiast porażka oznacza odjęcie ich. Liczba gier jest nielimitowana. Zawodnicy mogą rozgrywać pojedynki o dowolnej godzinie, wymogiem jest zebranie 8 graczy z turnieju i udokumentowanie rozgrywki screenem z wynikami. Każdy gracz musi rozegrać minimum 20 gier, aby był brany pod uwagę w ogólnym zestawieniu. Pula nagród to 4000 zł. Zostanie ona rozdzielona między 3 najlepszych zawodników.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze