To już dziś! Zaczynamy Worlds 2019!

Worlds 2019 orchestral theme Foto: Riot Games

To już ten dzień! Dziś o godzinie 13:00 rozpoczną się mistrzostwa świata League of Legends. Zgodnie z tradycją turniej zaczniemy od fazy play-in, w której zagrają reprezentanci mniejszych regionów oraz zespoły z trzecich miejsc z Europy, Korei, Tajwanu i Ameryki Północnej.

Pierwszego dnia Worlds 2019 zobaczymy kilka ciekawych pojedynków. Już w pierwszym meczu Clutch Gaming, reprezentanci LCS, podejmować będą Unicorns of Love, z ligi rosyjskiej. Ostatnim rzem gdy zespół z Ameryki mierzył się z formacją z LCL oglądaliśmy niezwykle wyrównaną serię, w której minimalnie lepsze okazało się Cloud 9, które pokonało Gambit Esports 3:2. To tylko pokazuje, że w fazie play-in nie można nie doceniać swoich rywali, ponieważ może skończyć się to tragicznie.

Dziś swój pierwszy występ na turnieju zaliczy także Splyce, które regularnie występuje w League of Legends European Championship. Węże trafiły do teoretycznie łatwej grupy z drużynami z Japonii i Ameryki Południowej. Biorąc jednak pod uwagę ich formę z końcówki sezonu reprezentanci LEC muszą mieć się na baczności.

Cały harmonogram turnieju znajdziecie tutaj.

Zobacz komentarze