Karthus jedno pole do tyłu - czyli kolejne zmiany na szachownicy Teamfight Tactics

karhuus Foto: Materiały prasowe

Kolejne zmiany zawitały na rifcie w Teamfight Tactics. Patch 9.15b wprowadza nerfy i buffy dla championów oraz przedmiotów. Trzeba przyznać, że TFT ma bardzo dynamiczny patch cycle, przez co średnio co tydzień diametralnie zmienia się meta gry. To bardzo dobry znak dla fanów potyczek na szachownicy, oznacza to, że ten tryb jest jednym z priorytetów developerów. Warto też zaznaczyć, że Riot Games potwierdziło już, że TFT zostaje na stałe i nigdzie się nie wybiera.

Co więc przynosi nowy patch? Zacznijmy od najważniejszych zmian w przedmiotach.

Spatula Foto: Materiały prasowe

Guardian Angel - zmniejszono ilość zdrowia po odrodzeniu bohatera z 1000 do 800. Popularny GA musiał dostać nerfa, ze względu na to, że jest budowany w praktycznie każdej teamkompozycji na dowolnym bohaterze. Wciąż będzie grywalny, aczkolwiek zmiana powinna pozytywnie wpłynąć na rozgrywkę. Warto dodać, że Guardian Angel wciąż jest zbugowany w interakcji z przedmiotami zmniejszającymi regeneracje zdrowia.

Runaan's Hurricane - zwiększono bonusowe obrażenia z 25% do 75%. Ten buff może być gamechangerem w szczególności w teamcompach opierających się na gunslingerach lub rangerach. Warto więc rozważyć wykorzystanie szpatułki do stworzenia Runaana.

Phantom Dancer - pozwala teraz na unikanie obrażeń krytycznych od umiejętności specjalnych. Bardzo pomocy buff dla rangerów i gunslingerów. Dzięki temu, całkiem prawdopodobne jest, że Akali nie będzie już zabijała backalane jednym atakiem.

Patch 9.15 (poprzedni), wprowadził zmiany w otrzymywaniu obrażeń na koniec rundy, co doprowadziło do wydłużenia czasu rozgrywki. Poskutkowało to dużymi zmianami w endgamowej mecie. Dodatkowo buffa dostał karthus, który na poziomie drugim (wcześniej raczej nieosiągalnym, ze względu na koszt) okazał się być potworem. Dlatego też, zmiany championów w Patchu 9.15b są całkiem przewidywalne.

Karthus Foto: Materiały prasowe

Karthus - obrażenia umiejętności specjalnej zostały obniżone z 400/700/1000 do 350/600/850, dodatkowo zmniejszono liczbę celów jakie Karthus może obrać z 5/9/13 do 5/7/9. W praktyce Karthus będzie słabszą jednostką pierwszego poziomu, lecz wciąż bardzo silną na poziomie drugim. Dlatego kompozycja Void/Brawler/Sorc wciąż pozostaje top 1.

Kayle Foto: Materiały prasowe

Kayle - mana potrzebna do aktywacji umiejętności specjalnej została podwyższona ze 100 do 125. Kayle wciąż pozostanie mocna, ale nie będzie już bez odpowiednich przedmiotów bezustannie utrzymywać sojuszników przy życiu.

Rengar Foto: Materiały prasowe

Rengar - obniżono prędkość ataku umiejętności specjalnej z 0.4/0.7/1.0 do 0.3/0.5/0.7. Ten nerf był konieczny. Rengar przed patchem 9.15 był fillerem, który nie spełniał oczekiwań względem jednostki tieru 3. Jednakże po patchu, stał się potężnym hypercarry, który nie potrzebował wielu synergii do zabijania wszystkich przeciwników na polu bitwy. Prawdopodobnie build opierający się na Assasins/Void/Brawlers, z Rengarem na carry wciąż będzie grywalny, lecz wypadnie z top 3.

Na koniec warto dodać, że jutro (09.08.2019) o godzinie 20:00 na kanale Youtube Esportmani, Kuba Wieloch poprowadzi stream na temat obecnej mety w TFT. Serdecznie zapraszamy

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze