Szata Maga nie sprostała wyzwaniu. Illuminar Gaming awansuje do wielkiego finału Ultraligi

Illuminar Gaming Foto: Illuminar Gaming

Stawką spotkania pomiędzy Illuminar Gaming o Szatą Magda nie był tylko awans do wielkiego finału Ultraligi. Mecz miał również wymiar osobisty. Sebastian „Sebekx” Smejkal bez wątpienia chciał odegrać się na byłych kolegach za odsunięcie go od składu. Choć był bardzo blisko, ostatecznie musiał obejść się smakiem.

Zawodnicy Szaty Maga podeszli do spotkania bez kompleksów. Od początku wywierali presję na przeciwnikach. W konsekwencji największe gwiazdy iHG nie miały wystarczające dużo przestrzeni, aby zabłysnąć. Ostatecznie ESL Mistrzowie Polski musieli uznać wyższość rywali. W przerwie odrobili lekcję i wrócili jako zupełnie nowa drużyna. W drugiej i trzeciej grze większość atutów była po ich stronie. Tym samym wysunęli się na prowadzenie.

Podopieczni Marka „MenQ” Dziemiana nie dawali za wygraną. W czwartej grze stawiali zaciekły opór. Około 25. minuty zaczęli przechylać szalę zwycięstwa na swoją stronę. Od tego momentu dwukrotnie zdobyli wzmocnienie barona. Dzięki temu pewnie sięgnęli po drugie zwycięstwo. Ostatnie starcie stanowiło teatr jednego aktora. Gracze Szaty Maga nie mieli kompletnie nic do powiedzenia. Illuminar Gaming z dziecinną łatwością zniszczyli bazę przeciwników i tym samym zatriumfowali w całym spotkaniu.

Zobacz komentarze