Svenskersen zdradza dlaczego opuścił Cloud9!

Svenskeren

W listopadzie tego roku, Svenskeren po dwóch latach gry w Cloud9 zdecydował się opuścić organizację, a jego nowym domem stało się Evil Geniuses. Jungler po dwóch miesiącach postanowił zabrać głos i w wywiadzie przeprowadzonym przez Travisa Gafforda zdradził, dlaczego zdecydował się na opuszczenie C9 i dołączenie do EG.

Svenskeren zdradził, że głównym powodem jego odejścia z organizacji była sytuacja związana z pozycją junglera. W trakcie ostatniego sezonu sympatyczny Duńczyk dzielił swoją rolę z Blaberem. "Chce być głównym junglerem w drużynie i nie musieć dzielić roli z nikim innym. Byłem mocno rozdrażniony tym faktem, więc to była jedna z głównych przyczyn zmiany drużyny". Powiedział Duńczyk.

Podczas letniego sezonu to Svenskeren wychodził w większości spotkań jako podstawowy jungler, zagrał też we wszystkich spotkaniach fazy play-offy, jednak na Mistrzostwach Świata mógł się pokazać tylko w połowie meczów, co z pewnością go denerwowało. W końcu od lat udowadnia, że jest jednym z najlepszych junglerów występujących w LCS, potwierdzeniem dobrej formy była statuetka MVP letniego sezonu. To właśnie przede wszystkim Duńczykowi Cloud 9 zawdzięczało wysoką pozycję.

Duńczyk w USA występuje od sezonu 2016, wtedy to w przerwie między 5, a 6 sezonem zmienił SK Gaming na TSM. Przez dwa lata gry w Team Solo Mid trzykrotnie wygrał amerykański LCS, pojechał też dwa razy na Mistrzostwa Świata, jednak nie udało mu się nawet wyjść z grupy, co było jednym z powodów odejścia. W Cloud 9 nie szło mu już aż tak świetnie. W lidze raz zdobył wicemistrzostwo, a raz uplasował się na najniższym stopniu podium, za to świetnie radził sobie na Mistrzostwach Świata. W 2018 roku Cloud9 z nim w składzie trafiło aż do półfinału! W nadchodzącym sezonie Duńczyk będzie udowadniał swoje umiejętności grając w barwach Evil Geniuses, u jego boku zobaczymy: Kumo, Jizuke, Banga i Zeyzala. Pierwszy mecz w formacji już w nadchodzącą niedziele - 26 stycznia o godzinie 21:00, ich rywalem będzie powracające na scenę Dignitas.

Zobacz komentarze