"Starcie królów" spotkaniem kolejki w LEC

Perkz i Rekkles
Perkz i Rekkles Foto: Michal Konkol / Riot Games

W LEC sytuacja w tabeli wciąż jest otwarta. Ostatni zespół w tabeli od miejsca premiowanego grą w play-offach dzielą jedynie dwa wygrane mecze dlatego każde spotkanie może okazać się kluczowe dla ostatecznych rozstrzygnięć. Emocji na pewno nie zabraknie więc usiądźcie wygodnie w fotelach i zapnijcie pasy. Czas na siódmą kolejkę europejskich rozgrywek.

W tym tygodniu na pierwszy plan zdecydowanie wysuwa się spotkanie na szczycie tabeli z udziałem Fnatic i G2 Esports. Zdecydowanym faworytem będzie ekipa Marcina "Jankosa" Jankowskiego choć musimy pamiętać, że w poprzednim meczu to zespół Martina "Rekklesa" Larssona był górą. Jednak od porażki ze Splyce w czwartej kolejce, która zakończyłą serię siedmiu wygranych z rzędu, Fnatic nie wygląda na drużynę, która może się przeciwstawić agresywnemu stylowi gry mistrzów MSI.

Nadchodząca kolejka będzie dobrym sprawdzianem dla Schalke 04, które w letnim splicie radzi sobie bardzo dobrze. Niemiecki zespół zmierzy się z Origen i Fnatic, czyli zespołami, które zajęły miejsca w TOP 3 w poprzednim splicie. Dwie wygrane ugruntują Schalke jako poważnych kandydatów do wyjazdu na mistrzostwa świata.

Pełen harmonogram spotkań siódmej kolejki LEC znajdziecie tutaj.

Zobacz komentarze