Splyce w komplecie. Norskeren uzupełnia skład

Norskeren Foto: Riot Games

Organizacja Splyce jest już gotowa do startu w nadchodzącym sezonie LEC. Ostatnim ogniwem został Tore „Norskeren” Hoel Eilertsen, który będzie pełnił rolę wspierającego.

W 2017 roku Norweg reprezentował barwy Schalke 04, z którym brał udział w kwalifikacjach do EU LCS. Klub piłkarski zdobył wówczas upragnione miejsce w najwyższej klasie europejskich rozgrywek w League of Legends. Choć Norskeren miał spory udział w odniesionym sukcesie, nie przedłużył współpracy z niemiecką organizacją.

W tym samym roku zasilił szeregi Team ROCCAT. Jego nowa drużyna praktycznie nie liczyła się w walce o najwyższe lokaty w klasyfikacji ligowej. Wprawdzie wiosną dostała się do fazy pucharowej, ale zakończyła zawody na miejscach 5-6. W letnim splicie znalazła się na 7. miejscu w fazie zasadniczej. Władze organizacji rozwiązały umowę z Riot Games. Tym samym ich zespół nie wystąpi w przyszłorocznym sezonie LEC.

W tej sytuacji Norskeren poszukiwał dla siebie nowego domu. Ostatecznie trafił do Splyce, do którego trafił również Marek „Humanoid” Brázda, były zawodnik Illuminar Gaming.

Skład Splyce:

Tamás „Vizicsacsi” Kiss

Andrei „Xerxe” Dragomir

Marek „Humanoid” Brázda

Kasper „Kobbe” Kobberup

Tore „Norskeren” Hoel Eilertsen

Nowy odcinek Misji Esport pokażemy w najbliższy czwartek o godzinie 17:30. Transmisja będzie dostępna na stronie Esportmanii, naszych profilach na Facebooku, Twitchu i YouTube oraz na stronie głównej Onetu.

Zobacz komentarze