Sneaky zawiesza karierę pro gracza. Czas na nowe wyzwania

Sneaky

Tego Pana fanom League of Legends nie trzeba przedstawiać, Zachary "Sneaky" Scuderi jest legenda amerykańskiej sceny LoLa, po 7 latach występowania jako ADC Cloud9 zawiesza karierę pro gracza. Zostanie niezależnym streamerem oraz doradcą organizacji.

Przez Cloud9 w latach 2013-2020 przewinęła się masa zawodników, jedno było jednak niezmienne na dolnej alejce prawie zawsze występował Sneaky. Gracz wraz z organizacją w 14 splitach 9 krotnie stawał na podium, w tym dwa razy był mistrzem LCS. Tylko raz w ciągu 7 lat nie zagrał na Mistrzostwach Świata - było to w 2018 roku, czterokrotnie na tym turnieju udało mu się awansować do ćwierćfinałów. Był symbolem stabilności i pierwszym skojarzeniem na myśl o Cloud9. Nic jednak nie trwa wiecznie, w tym roku organizacja postanowiła go odstawić na boczny tor i zakontraktować byłego gracza G2 i TSM - Zvena. Sneaky próbował szukać drużyny na nadchodzący sezon, jednak jak piszę, nie było oferty, którą byłby zainteresowany aż nadto, by kontynuować karierę.

Obecnie Sneaky planuje kontynuować streaming oraz być doradcą organizacji. Gracz mimo wszystko nie wyklucza powrotu do profesjonalnej gry.

Kariera streamera dla Sneakyego wydaje się wręcz idealna, oprócz umiejętności, które prezentował przez lata społeczność go pokochała za charakter. Był niezwykle otwarty, przyjazny, a dodatkowo zasłynął ze swoich kontrowersyjnych cosplayów, gdzie nie rzadko wcielał się w role kobiece. Tu próbka jego umiejętności:

Organizacja również nie zapomniała o swojej legendzie, na kanale YouTube opublikowali film, w którym dziękuje za lata spędzone pod ich banderą.

Zobacz komentarze