SKT T1 zbroi się przed kolejnym sezonem. Mata dołącza do zespołu

KT Rolster Mata Foto: KT Rolster

Władze SK Telecom T1 kontynuują przebudowę składu League of Legends. Najnowszym nabytkiem koreańskiej organizacji został Cho „Mata” Se-hyeong, który do niedawna reprezentował barwy KT Rolster. Sporym wzmocnieniem dla drużyny będzie również nowy trener, Kim „Fly” Sang-cheoi.

W minionym tygodniu SKT T1 zatrudniło czterech nowych zawodników. Po wprowadzeniu ich do składu wszystkie pozycje były już obsadzone. Koreańska organizacja nie poprzestała jednak na tym etapie. Jej celem najwyraźniej jest zbudowanie składu z długą ławką rezerwowych. W efekcie do zespołu dołączyli Mata oraz Fly. W tym samym czasie Bae „Bengi” Seong-woong oraz Lee „PoohManDu” Jeong-hyeon pożegnali się z drużyną.

Mata uważany jest za jednego z najlepszych wspierających na świecie. W 2014 roku wygrał Worldsy jako zawodnik Samsung White. Dwa lata później występował pod banderą Royal Never Give Up. Wówczas dotarł tylko do ćwierćfinału mistrzostw świata. W tym roku reprezentował barwy KT Rolster, z którym wygrał letni split LCK. Jego drużyna uchodziła za faworyta do wygrania Worldsów, ale odpadła w ćwierćfinale po porażce z Invictus Gaming. Po zakończeniu turnieju Koreańczyk postanowił poszukać nowych wyzwań.

Nowy odcinek Misji Esport pokażemy w najbliższy czwartek o godzinie 17:30. Transmisja będzie dostępna na stronie Esportmanii, naszych profilach na Facebooku, Twitchu i YouTube oraz na stronie głównej Onetu.

Zobacz komentarze