Fnatic, SKT, Damwon, RNG, IG i FPX czyli fazę grupową Worlds 2019 czas zacząć!

Worlds 2017 Foto: Riot Games

Tutaj rodzą się nowe legendy, a stare umierają. To tutaj na zawsze na kartach historii zapisana zostaje historia najlepszych z najlepszych. Już dziś zaczynamy fazę grupową Worlds 2019! Czeka nas nie lada uczta, ponieważ już za kilka godzin na jednej scenie zagrają najlepsi zawodnicy na świecie.

Mecz otwarcia to prawdziwa gratka. Najważniejszy turniej w roku zainauguruje starcie najbardziej utytułowanej drużyny świata, z najbardziej utytułowaną drużyną z zachodu. SKT T1 podejmować będzie Fnatic.

Dla wielu SKT jest jednym z trójki faworytów do sięgnięcia po "Puchar Przywoływaczy". Faker i spółka po tym, jak wyszli z dołka formy w połowie letniego splitu LCK miażdżą kolejnych rywali bez litości. Po starcie 1:5 sezon zakończyli z wynikiem 11:7 w seriach BO3. Podczas gdy słaby początek przeszkodził drużynie w zajęciu pierwszego miejsca w sezonie zasadniczym, tak w play-offach SKT nie znalazło dla siebie godnego rywala. Zespół przegrał w czterech seriach tylko dwie mapy i pewnie sięgnął po kolejny tytuł mistrzowski LCK.

Z kolei Fnatic w LEC nie było w stanie postawić kropki nad "i" w starciach z G2 Esports. Mimo że Rekkles i spółka dwa razy prowadzili z odwiecznymi rywalami w play-offach, nie domknęli żadnej z tych serii, dwukrotnie przegrywając 2:3. Jednak porażka z G2 to żaden wstyd. Wiedzą o tym ich dzisiejsi rywale, którzy sami doznali porażki z rąk mistrzów LEC podczas tegorocznego MSI. Porażki z Fnatic z G2 pokazują jednak, że jest to niezwykle niebezpieczna drużyna, z którą trzeba się liczyć, bo może rywalizować jak równy z równym z najlepszymi na świecie. Ten pojedynek rozpocznie się o godzinie 14:00.

Kolejne starcie, na które warto zwrócić szczególną uwagę to mecz Damwon Gaming z Team Liquid. Podczas gdy Koreańczycy zajęli trzecie miejsce w LCK i musieli rywalizować w play-inach, TL w spokoju mogło obserwować rywali.

Stylistycznie może to być wyjątkowo ciekawy pojedynek. Z jednej strony Nuguri to typowy carry, który chętnie zabawi się ze swoim rywalem, a nawet wybierze Vladimira z Kleptomancy tylko dlatego, że jest tak dobry, że może sobie na to pozwolić. Z drugiej strony Impact lata siania spustoszenia na górnej alei ma już za sobą, obecnie skupiając się raczej na spokojnym skalowaniu do późniejszych etapów rozgrywki.

Z kolei bot lane jest lustrzanym odbiciem sytuacji z górnej linii. Tutaj królują Doublelift i CoreJJ, którzy jednym tchem wymieniani są wśród najlepszych duetów na świecie. Tego samego nie można powiedzieć o zawodnikach Damwon, których często stawia się jako słaby punkt drużyny. Pojedynek górnej i dolnej alei zobaczymy już o godzinie 17:00.

Harmonogram pierwszego dnia fazy grupowej Worlds 2019:

  • 14:00 Fnatic vs SKT
  • 15:00 RNG vs CG
  • 16:00 IG vs ahq
  • 17:00 DWG vs TL
  • 18:00 JT vs FPX
  • 19:00 GAM vs Splyce
Zobacz komentarze