Rookie osłabia IG. Zawodnik musi zrobić przerwę od występów w LPL

Rookie Foto: Riot Games

Po słabym początku sezonu w wykonaniu Invictus Gaming, mistrzowie świata będą musieli sobie radzić z dodatkowym problemem. Midlaner i gwiazda drużyny, Song “Rookie” Eul-jin, musi wrócić do Korei Południowej i nie będzie mógł pomóc zespołowi w najbliższym czasie na Summoner's Rift.

"Rookie wraca do domu ze względu na problemy ze zdrowiem jednego z członków rodziny." - taką informację podał oficjalny profil IG na Weibo. Co ważne, nie została załączona informacja o nawet przewidywanej dacie powrotu Rookiego do Chin. Midlaner już od lat jest ważną częścią zespołu i jego nieobecność na pewno da się odczuć.

W związku z tą sytuacją na środkowej alei w Invictus Gaming występował będzie Deng “Forge” Jie. To już druga zmiana w przeciągu miesiąca w zespole mistrzów świata. Na początku czerwca organizacja zdecydowała się wymienić wspierającego. Wang “Baolan” Liu-Yi trafił na ławkę rezerwowych, a jego miejsce zajął Li-Tan “Lucas” Pan-Ao.

Invictus Gaming rozpoczęło letni split od zwycięstwa nad Dominus Esports, jednak w kolejnych dwóch spotkaniach mistrzowie świata musieli uznać wyższość rywali. Sytuacja IG raczej na pewno nie ulegnie poprawie bez Rookiegio w składzie. Kolejny mecz Invictus Gaming zagra 15 czerwca. Ich rywalem będzie zespół EDward Gaming.

Zobacz komentarze