Rogue Esports Club kontra devils.one. Pojedynek o pierwsze miejsce w Ultralidze

Woolite Foto: Materiały prasowe

Już dziś o godzinie 17:30 rozpoczniemy ostatni dzień rozgrywek fazy grupowej pierwszego sezonu Ultraligi. Wreszcie dowiemy się, które drużyny zagrają w play-offach oraz przekonamy się, czy devils.one jest w stanie dogonić Rogue Esports Club.

Dzień rozpoczniemy jednak od pojedynku pewnego gry w barażach Indictive Esports, z pewnym trzeciego miejsca PRIDE. Mało prawdopodobne jednak, że któraś z drużyn podejdzie do tego meczu "na luzie". "Orły" wczorajszy mecz oddały walkowerem (stanowisko organizacji) i na pewno chcą pokazać, że to tylko wypadek przy pracy. Natomiast Indictive ciągle ma szanse na zajęcie siódmego miejsca. W przypadku zwycięstwa "niedźwiedzi" i porażki Esports Academy obie formacje będą miały taki sam wynik, a w spotkaniach bezpośrednich jest remis.

W kolejnym spotkaniu zobaczymy walkę o pierwsze miejsce w grupie. devils.one jest tylko jeden mecz za Rogue Esports Club. W przypadku wygranej "diabłów" czeka nas tie-breaker pomiędzy zespołami. Obie formacje pewne są już miejsca w TOP 2 i łatwiejszej drogi do finału więc stawka spotkania jest niezwykle ważna przewaga psychologiczna nad rywalem w kolejnym spotkaniu.

Następne dwa spotkania będą niezwykle istotne dla ACTINA PACT oraz Esports Academy. Są to jedyne zespoły wciąż walczące o play-offy. Sytuacja jest dość prosta. PACT wygrywa z Wisłą Płock i melduje się w kolejnej fazie sezonu. Jeśli tak się nie stanie to swoją szansę będą mieli zawodnicy Esports Academy. "Studenci" muszą wygrać z Illuminar Gaming, jeśli chcą myśleć o dalszej grze w Ultralidze. Jednak ten jeden mecz nie wystarczy do awansu do play-offów. Zwycięstwo z IHG zapewni drużynie EAC jedynie tie-breaker z ACTINA PACT.

Harmonogram dzisiejszych spotkań Ultraligi:

  • 17:30 Indictive Esports vs PRIDE
  • 18:30 devils.one vs Rogue Esports Club
  • 19:30 ACTINA PACT vs Wisła Płock Esports
  • 20:30 Esports Academy vs Illuminar Gaming
Zobacz komentarze