Riot zdradza plany na patch 10.12 i długoterminowe osłabienie środkowej alei

Akali poradnik

Pomimo tego, że patch 10.11 ledwo co wszedł na serwery League of Legends, a gracze wciąż przystosowują się do wprowadzonych zmian, to Riot Games już teraz ogłosiło swoje plany na następną aktualizację. Deweloperzy planują zmiany w "elementalnym ryfcie", systemie run oraz na środkowej alei.

Mark “Scruffy” Yetter, lead gameplay designer, zdradził, że zespół deweloperski chce nieco zmienić niektóre "elementalne ryfty", by wprowadziły więcej unikalnych zmian w rozgrywce i miały na nią większy wpływ. Zmienione zostaną również niektóre runy, tak by korzystać z nich mogło więcej postaci.

Yetter ujawnił również więcej szczegółów dotyczących zmian na środkowej alei. Deweloperzy uznali, że środkowa linia ma zbyt dużo możliwości do carrowania i niedługo zostaną one zredukowane.

Dwa rodzaje osłabień, które Riot rozważa dla środkowej alei to zmniejszenie dostępnych dla niej zasobów (doświadczenia i złota) oraz utrudnienie poruszania się po mapie przez zwiększenie prezencji fali minionów na środkowej alei tak, by poruszanie się po mapie było bardziej ryzykowne we wczesnych etapach gry. Te zmiany nie są jednak jeszcze w pełni dopracowane i najpewniej nie pojawią się w patchu 10.12.

Zobacz komentarze