Riot wyklucza Galatasaray Esports z ligi tureckiej!

Galatasaray

Galatasaray Esports zostało wykluczone przez Riot Games z rozgrywek zimowych tureckiej ligi w sezonie 2020. Powodem wykluczenia zespołu jest fakt, że nie uregulowali zobowiązań w stosunku do sztabu trenerskiego oraz zawodników.

Końcówki roku 2019 do udanych z pewnością nie zaliczą włodarze oraz sympatycy Galtatasaray Esports, po tym, gdy organizacja po raz kolejny nie zastosował się do terminu spłaty zobowiązań w stosunku do graczy i sztabu szkoleniowego Riot Games podjęło decyzje o wykluczeniu ich z rozgrywek zimowego sezonu TCL. Mimo pozbycia się jednej organizacji z ligi Riot wyklucza wejście w jej miejsce innej, w nadchodzącym sezonie TCL ma zagrać 9 drużyn.

W barwach Galtasaray Esports występowali m.in. tacy zawodnicy jak: Abbedagge - midlaner SK Gaming, czy GBM obecnie trener Griffin. Takie wykluczenie to z pewnością cios dla organizacji i regionu, który uchodzi za jeden z najsilniejszych poza tymi głównymi. Jednak każdy medal ma dwie strony, o problemach z płatnościami w Turcji słyszy się od lat, dotknięci nimi zostali też Polscy zawodnicy, sytuacji nie polepsza nawet sprawa powiązania organizacji z klubem piłkarskim, w tamtym środowisku też bywają ogromne kłopoty z płatnościami. Taki ruch ze strony Riot Games może pomóc oczyścić tamtejsze środowisko i w przyszłości zapewnić zawodnikom większe bezpieczeństwo co do wypłacalności kontraktów.

Zobacz komentarze