Riot nie będzie kontynuował współpracy z LVP UK przy tworzeniu brytyjskiej ligi

49123916877 d09af3750c c

Potwierdziły się informacje, że współpraca pomiędzy Riot Games a LVP UK nie będzie kontynuowana. Jeszcze nie znamy jak ta wiadomość wpłynie na rozwój brytyjskiej ligi League of Legends.

Riot Games ostatnio odpowiedziało na plotki, które narosły wokół tematu. Oświadczenie potwierdza, że LVP UK nie będzie już dłużej odpowiedzialne za tworzenie ligi brytyjskiej. Inaugurujący sezon był całkiem niezły, dwukrotnym zwycięzcą rozgrywek zostało Fnatic Rising, które później świetnie zaprezentowało region w rozgrywkach EU Masters docierając za każdym razem do TOP 4.

"Aktualnie rozmawiamy o możliwych opcjach dla UKLC w 2020 roku, w całości rozumiemy ludzi, którzy są żadni jakichś informacji, jednak spekulowanie obecnie jest naprawdę przedwczesne. Jesteśmy w kontakcie z drużynami, a fani zostaną o wszystkim powiadomieni kiedy przyjdzie na to czas" - komentuje Mo Fadl, Head of Publishing w Riot Games Północ.

Informacja może dziwić o tyle, że LVP od lat zajmuje się tworzeniem ligi hiszpańskiej słynącej z tego, że cała jej oprawa jest najlepsza ze wszystkich lig regionalnych. Jeżeli przeanalizujemy dotychczasową politykę Riot dotyczącą lig regionalnych i stały rozwój, np. ostatnia informacja o stworzeniu ligi belgijskiej oraz holenderskiej możemy być pewni, że Riot odpowiednio zaopiekuje się Wielką Brytanią i wkrótce poznamy przyszłego organizatora.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze