Riot kończy wsparcie finansowe dla OPL i likwiduje płacę minimalną

opl

Riot Games Oceania poinformowało, że w 2020 roku zakończy się program wsparcia finansowego dla drużyn występujących w Oceania Pro League (OPL). Co za tym idzie, zniknie klauzula o minimalnej pensji dla zawodników.

Drużyny o zmianach zostały poinformowane w październiku bieżącego roku, którego treść została ujawniona przez australijską dywizję Kotaku.

- Możemy potwierdzić, że usunęliśmy dotację operacyjną dla drużyn w nadchodzącym sezonie. W związku z tym, po konsultacji z drużynami postanowiliśmy zlikwidować wymogi co do płacy minimalnej. Ta decyzja nie została podjęta lekką ręką, a gracze zostali poinformowani 23 października - odpowiedziało Riot Games Oceania na zapytania Kotaku.

W opinii publicznej opinie co do tych decyzji są podzielone. Z jednej strony zwraca się uwagę, że teraz gracze będą zmuszeni zostać w domach rodzinnych grając za "minimalną krajową", a biedniejsze drużyny mogą się rozpaść. Z drugiej strony pojawia się argument, że sytuacja finansowa graczy nie ulegnie dużemu pogorszeniu, a dobrze zarządzane organizacje powinny sobie bez problemu poradzić.

Zobacz komentarze