Rewolucja w Illuminar Gaming. Sebekx poza składem, hatchy trenerem

Sebekx Foto: Maciej Kołek / Polska Liga Esportowa

Sebastian „Sebekxa” Smejkal pożegnał się z Illuminar Gaming. Jego miejsce zajął Marek „Humanoid” Brázda. Dodatkowym wzmocnieniem będzie Adrian „hatchy” Widera w roli trenera.

Na początku maja zawodnicy Illuminar Gaming sięgnęli po trofeum 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Miesiąc później stanęli na najwyższym stopniu podium podczas finałów Polskiej Ligi Esportowej. Wtedy nic nie zwiastowało nadchodzącego kryzysu.

Problemy zaczęły się kiedy z zespołu odeszli Mateusz „Kikis” Szkudlarek oraz Fryderyk „veggie” Kozioł. Pojawiły się pogłoski na temat pogarszającej się atmosfery w drużynie oraz braku dyscypliny. Wspomniane czynniki przełożyły się na kiepski występ podczas letniej edycji EU Masters, gdzie reprezentanci iHG nie wyszli z grupy.

Klęska na katowickim turnieju przelała czarę goryczy. Nadszedł czas na radykalne zmiany. Z zespołem pożegnał się Sebekx, którego zastąpi Marek „Humanoid” Brázda. Dodatkowo polska organizacja zatrudni hatchy’ego. Obejmie on stanowisko głównego szkoleniowca. Jego asystentem będzie Bartłomiej „VoV” Ryl.

Przedstawiciele organizacji, Sebekx oraz hatchy wydali oficjalne oświadczenia w sprawie przeprowadzonych zmian.

Zobacz komentarze