Rekordowa oglądalność EU Masters. Bardzo dobre wyniki polskich zespołów

EU Masters Foto: Riot Games

Wiosenne EU Masters przejdzie do historii z kilku powodów. Dla nas oczywiście są to fantastyczne wyniki osiągnięte przez AGO Rogue i K1ck Neosurf oraz "Pukimania", a dla reszty świata rekordy oglądalności, które zostały pobite.

Oczywiście trzeba brać poprawkę na to, że EU Masters odbywało się w trakcie pandemii koronawirusa. Podczas gdy ta sytuacja ma negatywne skutki na wielu płaszczyznach, oglądalność turniejów esportowych nie jest jedną z nich. Wręcz przeciwnie, koronawirus zwiększa oglądalność przez to, że wszyscy mają nieco więcej wolnego niż zazwyczaj. Niemniej takie wyniki i tak robią wrażenie.

EU Masters 2020 wiosna statystyki ogólne Foto: Esport Charts

Peak 144 tysięcy widzów nie jest jednak rekordem turnieju. O niecałe 5% wyższy wynik towarzyszył pierwszej edycji turnieju i meczom Origen, które wtedy zostało reaktywowane jako organizacja. Natomiast średnia widzów na poziomie powyżej 46 tysięcy bije poprzednią edycję o 51%, pierwszy turniej o 43%.

Na pewno zwróciliście też uwagę na świetny wynik polskiej transmisji. Wyższy szczytowy wynik osiągnęła tylko oficjalna angielska transmisja. Trzecie miejsce w tym zestawieniu mieli Hiszpanie (38.6k), a czwarte Francuzi (31.7k).

Są to dość zaskakujące wyniki, bo o ile mniejsze zainteresowanie w Hiszpanii, można wytłumaczyć słabą dyspozycją tamtejszych drużyn, tak ciężko zrozumieć mniejsze zainteresowanie turniejem fanów z Francji.

Kolejnym ciekawy zestawieniem jest pięć najchętniej oglądanych drużyn turnieju. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje LDLC. To może w pewien sposób tłumaczyć słabsze wyniki francuskiej transmisji. Najwyraźniej fani znad Sekwany oglądają swoje drużyny w akcji, ale po prostu nie ma ich tak dużo, jak mogłoby się wydawać.

Drugie miejsce w zestawieniu dość niespodziewanie zajęło AGO Rogue. Następne dwie lokaty zajęły hiszpańskie formacje, czyli Vodafone Ginats i Movistar Riders, a piątkę zamyka Fnatic.Rising.

EU Masters 2020 najchętniej oglądane drużyny Foto: EsportsCharts

Wszystkie dane pochodzą z serwisu EsportsCharts.

Zobacz komentarze