Premiera "pakietów spikera" w LoLu opóźni się przez koronawirusa

Vedius, Froskurinn i Medic Foto: Michal Konkol / Riot Games

Niestety koronawirus wpłynął na datę premiery "pakietów spikera". Miały one być dostępne na jesieni, ale ze względu na nieoczekiwane problemy będziemy musieli na nie jeszcze trochę poczekać.

Fani już od długiego czasu domagają się oficjalnych "pakietów spikera" dostępnych do kupienia w grze. Riot w przeszłości pokazał, że może to zrobić, zmieniając głos spikerów na Howling Abyss podczas pirackiego eventu z Gangplankiem, a także w 2018 roku, gdy na Summoner's Rift mogli witać graczy, znani z angielskiej transmisji LEC Eefie "sjokz" Depoortere oraz Trevor "QuickShot" Henry.

Niestety Jonathan “Bellissimoh” Belliss, director of production w Riot Games, poinformował, że ze względu na niespodziewane problemy praca nad "pakietami spikera" zostaje wstrzymana.

– Kiedy ogłaszaliśmy "pakiety spikera" wcześniej w tym roku, liczyliśmy na to, że pierwsze z nich trafią do was na jesieni, ale na razie musimy zawiesić pracę nad nimi. Mamy niespodziewane ograniczenia produkcyjne ze względu na COVID-19 i nie chcemy ryzykować zdrowiem naszych zewnętrznych partnerów – napisał Jonathan Belliss.

Jak się okazuje, koronawirus ma wpływ nie tylko na "pakiety spikerów". Praca nad nowymi postaciami i skórkami również jest utrudniona, ale na razie deweloperom udaje się znaleźć skuteczne rozwiązania bieżących problemów.

Zobacz komentarze