Premiera LoL: Wild Rift opóźni się w niektórych regionach

League of Legends Wild Rift Foto: Materiały prasowe

W ostatnim czasie swoją premierę miała gra mobilna LoL: Wild Rift osadzona oczywiście w uniwersum League of Legends. Niestety, nie dotarła ona do każdego zakątka świata. W Amerykach Północnej i Południowej, a także w Indiach premiera została przesunięta na rok 2021. Naturalnie nie ucieszyło to fanów.

Na temat wspomnianego poślizgu w imieniu Riot Games wypowiedział się jeden z głównych twórców Michael Chow. Głównym powodem przesunięcia premiery jest nic innego jak pandemia wywołana wirusem SARS-CoV-2. Jak wspomniał Chow stawianie serwerów i cała ich optymalizacja w wymienionych już wcześniej regionach jest bardzo utrudniona, a wręcz niemożliwa. Przeszkodą w tym przypadku okazały się przede wszystkim kwestie techniczne.

Twórca dodał także, że wypuszczanie gry na rynek przedwcześnie byłoby nierozsądne i spowodowałoby wiele problemów technicznych. Różnica w dacie wydania zostanie jednak zrekompensowana, w poszkodowanych regionach gracze będą mieli możliwość łatwiejszego zdobycia czempionów, aby nadrobić stratę czasu względem innych części świata. Całą wypowiedź Michaela Chowa można obejrzeć poniżej:

Zobacz komentarze