Powrót IBO i zmiana w PRIDE. Czas na szóstą kolejkę Ultraligi

IceBeasto Foto: Ultraliga

Powoli zbliżamy się do końca fazy zasadniczej drugiego sezonu Ultraligi. Na razie jedynie Rogue Esports Club przypieczętowało swój awans do kolejnej części sezonu, a o pozostałe pięć miejsc wciąż walczy sześć organizacji.

Z powodu półrocznego bana, którego otrzymał Eimantas "Yashiro" Šniukas szanse PRIDE na dobry wynik w rozgrywkach stanęły pod znakiem zapytania. Drużyna w ostatnich tygodniach wyglądała na jedną z najlepszych formacji w lidze. Teraz ich przyszła dyspozycja jest niewiadomą. To z kolei otwiera szansę przed zespołem ACTINA PACT, który podejmie "orły" w tym tygodniu. Dla PACT jest to szansa na odbicie się od strefy spadkowej i przerwanie serii 4 porażek z rzędu.

We wtorkowe popołudnie warto także zwrócić uwagę na spotkanie Piratesports z Rogue Esports Club. O ile akademia zespołu LEC jest zdecydowanym faworytem, to na górnej alei zobaczymy ostatnio występującego w Movistar Riders Marcina "iBO" Lebudę, który powraca po kilku miesiącach bez gry w żadnej drużynie. Były zawodnik m.in. Illuminar Gaming jest przez wielu uznawany za jednego z najlepszych, jeśli nie najlepszego toplanera w Polsce. To sprawia, że REC jest jeszcze silniejsze niż przedtem.

Spotkaniem dnia będzie zdecydowanie starcie AVEZ Esports z devils.one. "Ośmiornice" w ostatnich sześciu spotkaniach zanotowały tylko jedną porażkę. Od czasu, gdy do ekipy dołączył Marcin "bucu" Świech formacja prezentuje się znakomicie. Teraz nadszedł czas na sprawdzenie się z jednym z najmocniejszych zespołów w lidze, który nieco ponad miesiąc temu dominował nasze rozgrywki. Ostatnio diabły jednak nie przekonują. Zespół przegrał prestiżowe spotkania z REC i iHG i zdecydowanie musi teraz zapunktować, żeby odbudować zaufanie fanów.

Pierwsze spotkanie planowo rozpocznie się o godzinie 17:30. Harmonogram spotkań znajdziecie tutaj.

Zobacz komentarze