Powracają Mistrzostwa Świata. Dziś zagra m.in. Fnatic!

Puchar MŚ

Już dziś poznamy pierwszych półfinalistów Mistrzostw Świata League of Legends! Na Summoners Rift zmierzą się Griffin z Invictus Gaming oraz Fnatic przeciwko Fun Plus Phoenix.

Pierwszym meczem dzisiejszego dnia będzie starcie Korei z Chinami. Ubiegłoroczni zwycięzcy Mistrzostw zmierzą się z drugą drużyną ligi koreańskiej. Griffin mimo problemów wewnątrz organizacji związanych z odejściem byłego trenera radzi sobie świetnie! W drugim tygodniu rozgrywek wygrali cztery mecze, w tym dwa z G2 wychodząc z 1 miejsca w grupie. Na szczególną pochwałę zasługuje marksman drużyny. Viper ukończył fazę grupową z KDA 17.5! Invictus Gaming w tym turnieju będzie bronić tytułu. W tym sezonie nie prezentują tak wyśmienitej formy, jak przed rokiem, jednak w niektórych meczach pokazują, że potrafią nawiązać do swojej najlepszej gry. Przykładem takiej rozgrywki był mecz przeciwko Team Liquid. Nie było to zwykłe starcie, Liquid pół roku temu pokonało Invictus w trakcie turnieju MSI, Chińczycy pojedynek potraktowali honorowo i skorzystali z szansy, którą dał im los. W ostatnim meczu zmiażdżyli Liquid odbierając im szanse na dalszą grę w mistrzostwach świata, pokazując potencjał, jaki w nich drzemie.

Drugi mecz dnia to starcie wicemistrzów europejskiej ligi - Fnatic, przeciwko najlepszej drużynie z Chin - Fun Plus Phoenix. Dla Fun Plus Phoenix jest to pierwszy turniej międzynarodowy, nie licząc Rift Rivals. Brak doświadczenia wyszedł w meczach podczas fazy grupowej. Nie zachwycali swoją grą, awansowali z pierwszego miejsca dzięki słabej formie rywali. Fnatic nie miało łatwego zadania. Trafili do grupy z RNG, SKT oraz Clutch Gaming. Formacja z Europy pokazała, że potrafi wygrać z każdym. Na ich korzyść powinien działać również fakt, że Fun Plus Phoenix grało na równym poziomie ze Splyce, które Fnatic bez problemu pokonywało na scenie europejskiej. Rekkles i spółka na pewno czuja niedosyt z tamtego roku, gdzie przegrali w finale, teraz chcą zawalczyć o cała pule.

Już jutro na scenie zobaczymy też Jankosa, którego G2 zmierzy się z DAMWON Gaming. Oprócz tego meczu będziemy mogli też obserwować 3 drużynę z Europy grającą przeciwko zwycięzcy ligi koreańskiej, Splyce powalczy z SKT1. Kto awansuje do półfinału? Na to pytanie ciężko odpowiedzieć, jednak pewni możemy być tego, że emocji nie zabraknie.

Zobacz komentarze