"Potyczki taktyczne" czyli nowy tryb gry w League of Legends

Potyczki Taktyczne
Potyczki Taktyczne Foto: Riot Games

"Potyczki taktyczne". Tak w polskiej wersji językowej będzie nazywał się nowy tryb gry w League of Legends. Będzie w nim brało udział ośmiu graczy, a celem jest stworzenie armii, która będzie walczyć za ciebie. Wygrywa ten, który przeżyje najdłużej.

"Przed każdą rundą rekrutujesz nowych bohaterów do swojej drużyny, wydając w sklepie złoto. W trakcie rozgrywki twoja drużyna staje się coraz mocniejsza w miarę wybierania bohaterów, którzy mają podobne pochodzenie i klasy, ponieważ dzięki temu odblokowujesz premie za cechy. Dodatkowo możesz połączyć trzy egzemplarze tego samego bohatera, aby stworzyć ulepszoną wersję. Z połączenia trzech ulepszonych egzemplarzy powstanie superwersja bohatera." - tak nowy tryb opisywany jest w oficjalnym poście na forach League of Legends.

"Potyczki taktyczne" to jednak będzie coś więcej niż tylko dodatkowy tryb gry jak Nexus Blitz, URF czy Black Market Brawlers. PT będą miały swoja własną solo kolejkę, ranking oraz patche balansujące. De facto jest to nowa gra tylko wydana w kliencie LoLa.

Za stworzenie "potyczek taktycznych" fani mogą podziękować Dota Auto Chess. "Zawsze uwielbialiśmy gry strategiczne, a ostatnio wciągnął nas nowy gatunek automatycznych gier bitewnych — ludzie w biurze zagrywają się szczególnie w Dota Auto Chess. Uwielbiamy tę grę i to właśnie ona zainspirowała nas do wprowadzenia czegoś nowego jako trybu League."

Obecnie w pełni rozwiniętego trybu gry możemy oczekiwać w patchu 9.14. Znając historię wydawania łatek przez Riot Games, "potyczek taktycznych" możemy spodziewać się za nieco ponad miesiąc.

Zobacz komentarze