Ponad milion widzów oglądało finał LEC

Worlds 2019 Foto: Riot Games

League of Legends European Championship od kilku dwóch lat regularnie bije kolejne rekordy popularności. Nie inaczej było w ostatni weekend, podczas którego odbyły się finały letniego splitu. Po raz kolejny poprawiony został wynik największej oglądalności, który przebił milion widzów.

Z danych Esports Chart wynika, że w szczytowym momencie ponad milion osób oglądało, jak po raz kolejny G2 Esports pokonuje w finale Fnatic i podnosi czwarty puchar mistrzowski z rzędu.

Do tej pory rekord oglądalności należał do letniego finału z 2019 roku (841 147 widzów), w którym mierzyły się... G2 i Fnatic. Wtedy jednak do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było aż pięć map, więc może to być zaskoczenie, że seria 3:0 przyciągnęła więcej widzów. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że wiosenne 3:0 w finale, z udziałem tych samych zespołów, prawie pobiło zeszłoroczny rekord, nowego rekordu można było się spodziewać. W końcu wszyscy wiemy, że letni split jest ważniejszy i zazwyczaj chętniej oglądany.

Teraz pozostaje nam jedynie czekać, jakie wyniki osiągać będą najważniejsze mecze na mistrzostwach świata. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku półfinał z udziałem G2 i SKT oglądało blisko 4 miliony widzów. Worlds 2020 rozpoczną się 25 września.

Zobacz komentarze