Pompa Team miażdzy Racoon i melduje się w fazie grupowej EU Masters

7more7 Pompa Team Foto: 7more7 Pompa Team

W walce o fazę grupową EU Masters oglądaliśmy tylko jeden "polski" mecz. Na drodze 7more7 Pompa Team stanęli wicemistrzowie Włoch, Racoon, gdzie na środkowej alei gra polski zawodnik, Fresskowy.

Racoon 7more7 Pompa Team
Deidara Sett Gnar Sinmivak
Ploxy Hecarim Graves Bruness
Fresskowy Galio Azir Czajek
Rharesh Sona Senna Defles
Darkchri Lux Blitzcrank Pyrka

Po słabszej fazie grupowej na pierwszej mapie w Pompie nie było widać śladu. Sinmivak w pojedynkę znalazł zabójstwo na rywalu, a Bruness skutecznie kontrował Hecarima. Jednak przez większość czasu to nie indywidualne zagrania, a macro decydowały o tym, jak mocna była Pompa.

W kilkanaście minut polska drużyna miała już 8 tysięcy sztuk złota przewagi nad rywalami i całkowitą kontrolę na mapie. Racoon próbowało jeszcze wymusić walkę na trzecim smoku, ale tam Czajek zgasił ich zapędy Azirem i przed 20-tą minutą, Pompa Team miała ponad 10 tysięcy złota przewagi.

W tym momencie to był koniec tej mapy. Racoon jeszcze próbowało znaleźć może jakąś idealną walkę drużynową, ale różnica w złocie była po prostu za duża.

Racoon 7more7 Pompa Team
Deidara Camile Malphite Sinmivak
Ploxy Graves Lee Sin Bruness
Fresskowy Twisted Fate Cassiopeia Czajek
Rharesh Soraka Senna Defles
Darkchri Nautilus Galio Pyrka

Tym razem Pompa nie zdemolowała rywali we wczesnych etapach spotkania, tak jak miało to miejsce, na poprzedniej mapie. Wciąż jednak sytuacja wyglądała dla nich naprawdę dobrze. W dużym zamieszaniu na górnej alei Cassiopeia zdobyła dwa zabójstwa i wyglądało na to, że polska ekipa zacznie się rozpędzać.

Natomiast Racoon nie składało broni i kontynuowało grę wokół swojego toplanera. Camile została beneficjentem użycia Rift Heralda, który umożliwił jej zniszczenie dwóch wież na górnej alei, a razem z Gravesem wyeliminowała jeszcze Sinmivaka i wyrównała stan rywalizacji w złocie między dwoma drużynami.

Sytuacja powoli zaczynała wyglądać nieciekawie, ale wtedy Pompa Team świetnie wykorzystała drugiego Rift Heralda, żeby nacisnąć na górną aleję. W efekcie Polacy nie tylko zniszczyli wszystkie trzy wieże, ale zgarnęli też cztery eliminacje i odzyskali kontrolę nad spotkaniem, które powoli zaczynało im się wymykać z rąk.

Od tego zagrania wszystko sprzyjało Pompie. Już w 20 minucie przejęli Nashora i rozpoczęli ostateczne natarcie. Racoon próbowało obronić inhibitor na bocie, ale to skończyło się czterema eliminacjami i końcem gry.

Zobacz komentarze