Pompa Team kontra Komputronik H34T starciem dnia w Ultralidze

Ultraliga Foto: Ultraliga

Powoli zbliżamy się do półmetka sezonu Ultraligi. Dziś najciekawiej zapowiada się spotkanie 7more7 Pompa Team z Komputronik H34T, bo oprócz tego meczu zobaczymy tylko starcia zespołów z górnej połowy tabeli, z tymi z dolnej.

Pompa Team już w przedsezonowych rankingach była w gronie faworytów do tytułu. Dobry start zespołu nie jest więc zaskoczeniem. Ekipa prowadzona przez Zeturala zdążyła już pokonać finalistów EU Masters - K1ck.. W grze zespołu wciąż jednak widać efekty przerwy między sezonami. Najlepiej obrazuje to porażka z Illuminar Gaming, gdzie Pompa była zupełnie bezradna, ale momenty zawahania się było widać też w meczu z K1ck. Natomiast z tygodnia na tydzień zespół wygląda coraz lepiej.

Z kolei H34T start sezonu ma nadspodziewanie dobry. Wynik 3:1 po dwóch kolejkach nie oddaje jednak pełnego obrazu. H34T do tej pory wygrało głównie z drużynami z dołu tabeli, a przed nimi wciąż starcia z faworytami ligi, czyli K1ck i Pompą właśnie. Oprócz tego mecz z Illuminar przez długi czas nie szedł po ich myśli i wymagał tytanicznej pracy bucu, który odwrócił jego przebieg. Ale to właśnie dzięki temu H34T ma potencjał na sprawienie niespodzianki.

Poza tym dziś czekają nas same starcia ekip z czołówki z zespołami z dolnej trójki tabeli, a co za tym idzie, w każdym z nich faworyt jest oczywisty. Ewentualne porażki K1ck, Iluminar i AGO Rogue będą niemałą sensacją.

Harmonogram spotkań na 23.06:

  • 17:30 Gentelmen's Gaming vs K1ck Neosurf
  • 18:30 Komputronik H34T vs 7more7 Pompa Team
  • 19:30 PRIDE vs Illuminar Gaming
  • 20:30 AGO Rogue vs Piratesports
Zobacz komentarze