Których polskich zawodników zobaczymy na EU Masters?

EU Masters Foto: Riot Games

Sezon Ultraligi już za nami. Co za tym idzie, poznaliśmy naszych reprezentantów na EU Masters. Pompa Team, AGO Rogue i K1CK Neosurf będą reprezentować Polskę na tym turnieju, ale nie tylko za nich będziemy trzymać kciuki. Na prestiżowym turnieju na pewno zobaczymy polskich zawodników w barwach innych formacji. Pytanie tylko ilu ich będzie i kto może pojechać na turniej.

Zacznijmy od ligi bałkańskiej. Tam latem trafił Raxxo, który z K1CK doszedł aż do finału wiosennej edycji EU Masters. Polski wspierający gra obecnie w CR4ZY, które wygrało sezon zasadniczy EBL. Niestety formacja polskiego wspierającego w wielkim finale musiała uznać wyższość rywali i turniej rozpocznie w fazie play in.

W Czechach w obecnym sezonie występował tylko jeden polski zawodnik. Wysek grał w barwach SINNERS Esports i na pewno zaliczy ten split do udanych. Jego drużyna dotarła aż do finału rozgrywek i mimo że nie udało się go wygrać, to i tak leśnik będzie mógł spróbować swoich sił w fazie play in EU Masters.

We Francji o tym, kto pojedzie na EU Masters, decydował osobny turniej. Grało w nim pięć najlepszych zespołów z LFL na półmetku sezonu, a my mogliśmy oglądać w akcji dwóch Polaków. Luckera z Vitality.Bee i Agresivoo z Misfiits Premier. Ostatecznie z Polaków grających we Francji na EU Masters pojedzie tylko Agresivoo, którego ekipa wygrała turniej, zakwalifikowała się do fazy grupowej i będzie reprezentować LFL jako najlepsza drużyna ligi.

W barwach reprezentującego Włochy Racoon zobaczymy Fresskowego. Polski midlaner i jego drużyna zakończyli sezon zasadniczy na czwartej pozycji, ale w play offach doszli aż do wielkiego finału i mimo tego, że nie udało się go wygrać, to Fresskowy i tak może być zadowolony, bo zobaczymy go w fazie play in EU Masters.

W Hiszpanii na EU Masters kwalifikowały się trzy najlepsze drużyny po fazie zasadniczej. Wśród nich znalazło się Giants Gaming, w którego barwach gra Erdote. Ekipa polskiego wspierającego zajęła drugie miejsce i już teraz jest pewna miejsca w fazie głównej turnieju.

Oznacza to, że na EU Masters zobaczymy aż 18 Polaków. 13 z nich wystąpi w barwach reprezentantów Ultraligi, a pozostała piątka zagra w ekipach z Bałkanów, Czech, Francji, Włoch i Hiszpanii. W porównaniu z wiosenną edycją na turnieju zobaczymy 7 Polaków więcej. Pamiętajmy jednak, że tym razem nasze rodzime rozgrywki wyślą na turniej trzy, a nie dwie, drużyny.

Turniej rozpocznie się 16 sierpnia fazą play in. Pierwsze mecze zaplanowano na godzinę 18:00.

Zobacz komentarze