Dzisiaj polski pojedynek. Kto będzie się cieszyć ze zwycięstwa?

Jankos Foto: Michal Konkol / Riot Games

Piąty tydzień LEC przyniesie nam pojedynek dwóch Polaków. Po przeciwnych stronach barykady staną Marcin "Jankos" Jankowski i Jakub "Jactroll" Skurzyński.

Wszystko dzięki transferowi, który dokonał się w tym tygodniu. Jactroll opuścił Team Vitality i postanowił zasilić szeregi Origen, które zaliczyło niezbyt udany początek rozgrywek. Polak wraca do europejskiej elity po kilku miesiącach przerwy. Podobno jego współpraca z Upsetem w trakcie treningów wyglądała bardzo dobrze. Na pewno jeżeli Origen chce pokonać swoim przeciwników będzie musiało dać z siebie wszystko, bo zadanie wydaje się być trudne, ale nie niemożliwe. Z resztą, zawodnicy Origen doskonale zdają sobie z tego sprawę, bo w pierwszym tygodniu LEC pokonali już G2.

Ekipa Marcina "Jankosa" Jankowskiego w obecnym splicie przegrała już cztery spotkania. Oprócz porażki z Origen, mają na koncie przegrane z Vitality, SK Gaming i Excel Esports. Tak naprawdę, tabela LEC może się zmieniać bardzo dynamicznie i każdy mecz może ją znacznie odmienić. Aż pięć drużyn ma identyczny bilans, a kolejne dwie - G2 i Misfits okupują trzecią pozycję. Zdecydowanymi liderami z bilansem 7-2 są ekipy MAD Lions i Rogue. Na przeciwległym biegunie znajduje się Schalke 04, które z bilansem 1-8 piastuje ostatnią pozycję w tabeli.

Pojedynek dwóch Polaków będziemy mogli obserwować już dzisiaj. Odbędzie się on na koniec dnia. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, panowie zameldują się na Summoner's Rift o godzinie 22:00.

Zobacz komentarze