Podział grupowy Worlds 2018. Niekorzystne losowanie dla zespołu Kikisa

Team Vitality2 Foto: Facebook

Organizatorzy Mistrzostw Świata w League of Legends zaprezentowali podział grupowy. Team Vitality trafił na faworytów turnieju. G2 Esports startuje od fazy Play-In, gdzie początkowo ma znacznie łatwiejsze zadanie.

Mistrzostwa świata za pasem. W tym roku gospodarzem imprezy będzie Korea Południowa. Zmagania rozpoczną się 1 października. W gronie uczestników znajduje się 3 zawodników z Polski.

Impreza rozpocznie się od fazy Play-In, w której wystąpi G2 Esports. Drużyna Marcina „Jankosa” Jankowskiego zmierzy się z Ascension Gaming oraz SuperMassive eSports. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy zapewnią sobie miejsce w głównej części zawodów. Zdobycie awansu nie powinno być dużym wyzwaniem dla podopiecznych Carlosa „ocelote’a” Rodrigueza.

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Dire Wolves Ascension Gaming Cloud9 G-Rex
EDward Gaming G2 Esports DetonatioN FocusMe Gambit Esports
Infinity eSports SuperMassive eSports KaBuM! e-Sports Kaos Latin Gamers

Team Vitality przystąpi do rywalizacji w kolejnym etapie. To będzie ciężka przeprawa dla zespołu Mateusza „Kikisa” Szkudlarka. Naprzeciwko niego stanie Gen. G, które przebojem wdarło się na Worldsy. W regionalnych finałach LCK pokonało SKT T1, Griffin oraz KING-ZONE DragonX. Drugim grupowym rywalem Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego i spółki będzie Royal Never Give Up, czyli najmocniejsza drużyna LPL i zwycięzca tegorocznego MSI. Stawkę uzupełni zespół wywodzący się z fazy Play-In.

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Afreeca Freecs Gen. G KT Rolster 100 Thieves
Flash Wolves Royal Never Give Up MAD Team fnatic
Phong Vũ Buffalo Team Vitality Team Liquid Invictus Gaming
Play-In #1 Play-In #2 Play-In #3 Play-In #4
Zobacz komentarze