Remis polsko-włoski. IHG triumfuje, a K1CK znowu upokorzone

Tabasko Foto: Illuminar Gaming

Pierwsza runda meczów EU Masters zakończona i czekają nas jedynie rewanże. Mamy już pełny podgląd na to jak poradziły sobie poszczególne regiony i kto ma największe szanse wyjść ze swoich grup. Polacy niestety grali w kratkę, zatem mamy powody zarówno do zmartwień, jak i do radości.

Dzień rozpoczęło starcie bez Polaków, czyli BT Excel kontra Cream Real Betis. Mecz był bardzo chaotyczny, lecz ostatecznie to mistrzowie ligi nordyckiej wyszli zwycięsko i zapewnili sobie wynik 1-2. Następnie Kcorp z Cinkrofem na czele po raz kolejny udowodniło swoją dominację i pewnie wygrało na Schalke Evolution.

grupa D EU Masters spring 2021 Foto: leaguepedia/EU Masters spring 2021

Później przyszedł czas na mecze w grupie C, gdzie reprezentowało nas Illuminar Gaming. Na ich mecz jednak musieliśmy chwilę poczekać, bo najpierw czekało na nas mousesports vs UCAM. Co ciekawe, to właśnie ci drudzy prowadzili rozgrywkę i okazali się o wiele lepszą drużyną, a mouse musiało zadowolić się wynikiem 1-2 po trzech meczach.

Potem to właśnie reprezentanci Ultraligi weszli na Summoner's Rift. Klasyczna kompozycja wydraftowana przez Bezuma okazała się bardzo skuteczna w dziwne wybory przeciwników. Papa tabachi dość szybko pokazał przeciwnemu leśnikowi gdzie raki zimują, a reszta drużyny po prostu podążała za jego rozkazami. Dało im to kluczowe zwycięstwo nad ekipą Sebekxa i wynik 2-1 w grupie.

grupa C EU Masters spring 2021 Foto: leaguepedia/EU Masters spring 2021

Ostatnie dwa mecze dnia to przede wszystkim kolejna demonstracja fatalnej dyspozycji K1CK. Puki style i spółka wyglądali jak dzieci pogubione we mgle, a Zwyroo na Akali nie miał dla nich litości. K1CK zaczyna EU Masters z wynikiem 0-3 i każda kolejna porażka może skutkować ich odpadnięciem z turnieju. Na koniec dnia mieliśmy jeszcze dość jednostronny mecz, w którym BIG wygrało z grającym w greckiej drużynie ANO kubYD'em.

grupa A EU Masters spring 2021 Foto: leaguepedia/EU Masters spring 2021

Przypomnijmy też, że już w piątek zakończyła się pierwsza runda meczów w grupie B, gdzie mamy, można powiedzieć, dwie polskie drużyny. Niespodziewanie ex aequo z dwoma gigantami w postaci AGO Rogue i Misftis Premier jest bałkańskie Supp Up z Nahovskym na trenerce.

grupa B EU Masters spring 2021 Foto: leaguepedia/EU Masters spring 2021

Następne mecze EU Masters już od 20.04., znowu przez cztery dni z rzędu na kanale Polsat Games.

Zobacz komentarze