PLE: Piraci bezkonkurencyjni w grupie B. Udany powrót Tabasko

Tabasko Foto: Illuminar Gaming

W pierwszych spotkaniach w grupie B zwyciężyli Diablo Chairs i Piratesports i to te drużyny zobaczyliśmy w meczu o pierwsze miejsce w grupie i przepustkę do półfinału, w którym rywalem będzie Rołg Skład.

Spotkanie początkowo było wyrównane. Z czasem jednak to Piraci zaczęli wychodzić na prowadzenie i przejmować inicjatywę. Ich przewaga nie była jednak kolosalna, a Diablo Chairs w grze utrzymywali Unknown i Fresskowy, którzy zapewniali czas dla Sivir na skalowanie. Wreszcie w 31 minucie Piraci wygrali walkę drużynową przy Baronie i wszystko wskazywało na to, że to oni zajmą pierwsze miejsce w grupie.

Wzmocnienie Nashora nie wystarczyło do zakończenia spotkania. Diablo Chairs wyłapało Melonika i przedłużyło swoje szanse na zwycięstwo, ale okpiło to inhibitorem na dolnej alei. Kolejnym punktem zapalnym był prastary smok, który trafił na konto Piratów i z jego pomocą korsarze zniszczyli nexusa rywali pieczętując awans do półfinałów.

Piraci kolejny mecz zagrają w sobotę, a ich przeciwnikiem będzie Rołg Skład. Z kolei Diablo Chairs musi poczekać na rywala, którym będzie zwycięzca serii BO3 pomiędzy Illuminar Gaming a PRIDE.

Zobacz komentarze