Kto zagra w finale drugiego przystanku Polskiej Ligi Esportowej?

Półfinał mistrzostw świata League of Legends 2018 Foto: Riot Games

Dwa dni fazy grupowej już za nami, ale to nie koniec emocji. Już o godzinie 17:00 rozpoczną się półfinały drugiego przystanku Polskiej Ligi Esportowej, w których zobaczymy pojedynki między Komputronik Gaming SG i IlluminarGaming, a także Piratesports kontra Rołg Skład.

Dzisiejsze zmagania rozpoczniemy od spotkania rewanżowego za ostatni "małe finał" Ultraligi. Komputronik Gaming Scouting Grounds to po prostu nazwa drugiego zespołu devils.one, w którym na tym turnieju grali też zawodnicy pierwszej drużyny - Lucker i Erdote. Mieszanka dwóch składów poradziła sobie bardzo dobrze w grupie A, wygrywając oba spotkania i zajmując pierwsze miejsce w grupie.

Ich rywalami będzie Illumianr Gaming, które z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. Ich pierwsze spotkanie na Piratów idealne nie było, ale im więcej spotkań rozgrywał ten skład tym lepiej to wyglądało. W decydującej serii iHG w zasadzie nie dało szans Diablo Chairs i pewnie weszło do półfinałów z drugiego miejsca. Bardzo dobrze wyglądał Rybson, a Sebekx zaskoczył wszystkich swoją perfekcyjną Annie.

Obie formacje wyglądają naprawdę dobrze, a większość spotkań z udziałem tych zespołów budzi duże emocje i stoją one na wysokim poziomie. Historycznie lepiej z nich wychodzi devils.one, ale teraz to zupełnie inne drużyny i nie możemy przykładać wagi do poprzednich rezultatów.

W drugim półfinale zmierzą się Piratesports i Rołg Skład. Będzie to szczególny mecz dla Kackosa i Wyska, którzy w ostatnim sezonie Ultraligi reprezentowali barwy Piratów. Teraz jednak panowie złożyli nową ekipę i będą chcieli pokonać swoją byłą drużynę. Nie będzie to jednak łatwe zadanie.

Piraci świetnie poradzili sobie w grupie B. Najpierw pokonali oni w dobrym stylu Illuminar, a potem odprawili z kwitkiem Diablo Chairs. Mimo że było to tylko dwie mapy w ich wykonaniu widać było zrozumienie gry i dobry plan na rozgrywkę. A tego właśnie brakuje w Rołg, które dobrze wygląda mechanicznie, ale gdy gra jest wyrównana formacja nieco się gubi polegając właśnie na umiejętnościach indywidualnych.

Transmisję z turnieju znajdziecie na kanale Nervariena na Twitchu.

Harmonogram spotkań półfinałowych:

17:00 Komputronik Gaming Scouting Grounds vs Illuminar Gaming (BO3)

21:00* Rołg Skład vs Piratesports (BO3)

*drugi półfinał rozpocznie się zaraz po zakończeniu poprzedniej serii

Zobacz komentarze