PLE: Co za powrót Komputronik Gaming! Czajek wprowadza drużynę do finału

Czajek Foto: Ultraliga

Sobotni wieczór stał pod znakiem starć półfinałowych w Polskiej Lidze Esportowej. Już w pierwszym mecz zobaczyliśmy hitowe starcie Illuminar Gaming z Komputronik Gaming.

Nazwy Komputronik Gaming możecie nie kojarzyć i zastanawiać się dlaczego miałoby to być starcie godne nazwania "hitowym". Pod szyldem Komputronik kryje się bowiem mieszanka pierwszego składu i akademii devils.one, a pojedynki między tymi dwoma zespołami zawsze budzą olbrzymie emocje.

NA pierwszej mapie zobaczyliśmy bardzo ciekawe taktycznie starcie. Illuminar wybrało kompozycję brylującą w walkach drużynowych, a Komputronik Gaming odpowiedziało postaciami najlepiej sprawdzającymi się w sytuacji split pushującej 1-4. Duża odpowiedzialność spoczywała więc na barkach Sinmivaka i jego Yoricka. Założenia taktyczne sprawdzały się przez długi czas jednak ostatecznie to chcąca walczyć drużynowo kompozycja iHG okazała się zbyt silna i pierwsza mapa trafiła na konto Rybsona i spółki.

Za drugim razem znów iHG postawiło na walki drużynowe, a KG na split push. Jednak tym razem zespół ubezpieczany był przez Zileana na środkowej alei, a Lucker grał swoim lubianym (i bardzo bezpiecznym) Ezrealem. Te adaptacje wystarczyły. Mimo starań Illuminar Komputronik utrzymało się w grze, a ich adaptacje okazały się skuteczne i doprowadzili do wyrównania stanu rywalizacji.

Decydujące starci w zasadzie w 16 minucie rozstrzygnął midlaner Komputronik Gaming. Czajek w jakiś niewytłumaczalny sposób zdobył pentakilla grając Nautilusem. To jedno zagranie przesądziło o losach całego meczu. iHG nie otrząsnęło się już z tego i przegrało całą serię 1:2.

Komputronik Gaming w finale drugiego etapu PLE zagra jutro o 18:00 ze zwycięzcą spotkania Piratesports vs Rołg Skład. Drugi półfinał rozpocznie się już zaraz na kanale Nervariena na Twitchu.

Zobacz komentarze