PLE: Mamy pierwsze rozstrzygnięcia w grupie A

Sinmivak, Lucker i Erdote Foto: Ultraliga

Czwartkowy wieczór stał pod znakiem Polskiej Ligi Esportowej i League of Legends. Po pierwszych dwóch mapach czekały nas starcia decydujące o tym, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie A, a kto pożegna się już z turniejem.

W pojedynku wygranych zmierzyły się Komputronik Gaming i AVEZ Esports. Początek meczu lepiej układał się dla "ośmiorniczek", które zdobyły pierwsze pięć eliminacji bez odpowiedzi rywali. KG ustabilizowało rozgrywkę, ale przewaga była po stronie AVEZ. To zmieniło się w walkach drużynowych w późniejszych etapach gry. Tam królował Lucker, który śmiał się śmierci w oczy i pozostawał przy życiu przechylając szalę zwycięstwa na stronę swojego zespołu. Wreszcie drużyna Komputronik wyszła na prowadzenie i wykorzystała swoją przewagę do zamknięcia rozgrywki czym przypieczętowała swój awans do półfinału.

Następna w kolejce była pierwsza seria BO3 tego wieczoru pomiędzy Together Esports i Rołg Skład. Pierwsza mapa ułożyła się fantastycznie dla ekipy Wyska i Kackosa. W 15 minut zespół Rołg miał już 5 tysięcy sztuk złota przewagi nad rywalami i w pełni kontrolował wydarzenia na mapie. Together Esports nie było już w stanie wrócić do tej rozgrywki. Każda ich próba proaktywnego zagrania była kontrowana, a co więcej ich rywale nie ograniczali się tylko do reakcji i sami też naciskali. Together dzieliła tylko jedna mapa od eliminacji z turnieju.

Po chaotycznym początku drugiej mapy wszystko zaczęło wskazywać, że zobaczymy tylko dwie mapy w tym pojedynku. Rołg kontrolowało spotkanie i ogrywało swoich rywali. Jednak Czekolad i jego koledzy po zniszczeniu inhibitora rywali dali się wyłapać i pozwolili wrócić do gry Together, które zaczynało lepiej skalować. Jednak Rołg udało się wyłapać strzelca rywali i wygrać drugą mapę.

Together Esports odpada już z turnieju, a Rołg zagra z AVEZ o wyjście z grupy. Transmisję znajdziecie na kanale Nervariena na Twitchu.

Zobacz komentarze