Skarb kibica League of Legends Polskiej Ligi Esportowej

PLE LOL Foto: Maciej Kołek / Polska Liga Esportowa

Polska Liga Esportowa powraca, a wraz z nią kolejne zmagania w League of Legends. Tym razem w turnieju weźmie udział 8 zespołów, a rozgrywki potrwają cztery dni. W tym czasie zobaczymy ekipy z czołówki polskiej sceny oraz formacje, które powstały tylko po to, by w niedzielę podnieść puchar i wygrać PLE.

Kto zagra na PLE?

W Polskiej Lidze Esportowej wezmą udział: Illuminar Gaming, Komputronik Gaming Scouting Grounds, ROŁG SKŁAD, Diablo Chairs, PRIDE, Piratesports, Together Esports i AVEZ Esport.

Składy drużyn prezentują się następująco:

Illuminar Gaming: Konektiv (TOP), Rybson (JUNGLE), Sebekx (MID), Puki Style (ADC), Delord (SUPPORT).

Komputronik Gaming Scouting Grounds: Sinmivak (TOP), Bruness (JUNGLE), Czajek (MID), Lucker (ADC), Erdote (SUPPORT). Rezerwowi: Agresivoo, Matislaw, svns, Highway.

ROŁG SKŁAD: Kackos (TOP), Wysek (JUNGLE), Czekolad (MID), itzRenifer (ADC), xCharm (SUPPORT).

Diablo Chairs: Unknown (TOP), CrAzY (JUNGLE), Fresskowy (MID), Defles (ADC), Iluzjonist (SUPPORT).

PRIDE: Eścik (TOP), Kizuro (JUNGLE), Oran (MID), Ejsner (ADC), kubYD (SUPPORT).

Piratesports: Melonik (TOP), Tabasko (JUNGLE), niq (MID), Dambaj (ADC), Pyrka (SUPPORT).

Together Esports: Sater (TOP), Bat0n (JUNGLE), Chosii (MID), Zamulek (ADC), WillTheScout (SUPPORT). Rezerwowi: vvarion.

AVEZ Esports: Czaru (TOP), Bolszak (JUNGLE), bucu (MID), Trenie (ADC), Grk (SUPPORT).

Kiedy zobaczymy drugi przystanek PLE?

Drugi przystanek Polskiej Ligi Esportowej wystartuje w czwartek 21 listopada, a jego finał odbędzie się w niedzielę 24 listopada. Pierwsze dwa dni rozgrywek przeznaczone są na fazę grupową. Zmagania rozpoczną się wtedy o godzinie 15:00 i potrwają aż do późnych godzin wieczornych. Półfinały rozegrane będą w sobotę 23 listopada. Pierwszy o godzinie 17:00, drugi o 21:00. Finał rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18:00.

Format drugiego przystanku PLE

Faza grupowa drugiego przystanku Polskiej Ligi Esportowej rozegrana zostanie w formacie GSL. Oznacza to, że pierwsze pary zostały już z góry wybrane. Zwycięzcy pojedynków BO1 zagrają potem ze sobą jedną mapę, która zadecyduje o wyjściu z grupy z pierwszego miejsca. Przegrani pierwszych pojedynków zagrają za to ze sobą w serii BO3. Drużyna, która przegra, zajmie ostatnie miejsce w grupie. W tym momencie w grze zostają już tylko dwie drużyny, które zagrają ze sobą serie BO3 o wyjście z grupy z drugiego miejsca.

GSL

Półfinały to również pojedynki rozgrywane do dwóch wygranych. Z kolei w wielkim finale najlepsze zespoły zagrają ze sobą serię BO5.

Gdzie obejrzeć drugi przystanek PLE?

Transmisję z wydarzenia znajdziecie na kanale Nervariena na Twitchu. Za komentarz odpowiedzialni będą: Damian "Nervarien" Ziaja, Wojciech "Bezi" Wróbel oraz Rafal "Rafel" Fiodorow.

Zobacz komentarze