Wszystko jasne. Znamy półfinalistów drugiego przystanku Polskiej Ligi Esportowej

Illuminar Gaming Foto: Ultraliga

Działo się dzisiaj w Polskiej Lidze Esportowej. W grupie B jako pierwsze awans do półfinału drugiego przystanku wywalczyło Piratesports, które pokonało Illuimnar Gaming i Diablo Chairs. Z kolei jako pierwsi w tej grupie z rozgrywek odpadli zawodnicy PRIDE, którzy musieli uznać wyższość Diablo Chairs, a następnie Illuminar Gaming.

Te wyniki oznaczały, że w finałowym starciu spotkały się dzisiaj ekipy iHG i DC. Na pierwszej mapie w pojedynku oglądaliśmy Rybson show. Leśnik Illuminar rozpędził się grając Olafem i dyktował warunki na mapie. iHG było bardziej dojrzałą drużyną, a Puki Style grał swoją popisową Caitlyn i skutecznie rotował po mapie zdobywając wzmocnienia wież. Diablo Chairs robiło co mogło, ale było to za mało by zatrzymać rywali i to ekipa Rybsona wyszła na prowadzenie w tym pojedynku.

inicjacja na mid20min

Na drugiej mapie znów widzieliśmy kontrolę iHG. Zawodnicy Illuminar mieli inicjatywę, a Diablo Chairs czekało na skalujących Gankplanka i Veigara. Ta strategia jednak się nie opłaciła. Fantastyczna inicjacja w 20 minucie przełamała defensywę DC i pozwoliła iHG na podjęcie Barona. Kilka minut później Illuminar szykowało się do zdobycia drugiego NAshora, a Diablo Chairs chciało im w tym przeszkodzić. Wtedy piękną kombinację flash+ult wykonał Sebekx grający Annie, co zakończyło rozgrywkę.

Illuminar Gaming ostatecznie zajęło drugie miejsce w grupie B i jutro o godzinie 17:00 zmierzy się w półfinale z Komputronik Gaming. Drugi półfinał z udziałem Piratesports i Rołg Skład rozpocznie się po zakończeniu pierwszego meczu.

Zobacz komentarze