PLE: Pierwsze mecze za nami. Faworyci nie zawiedli

Kraken
Kraken Foto: Bryan Alexander / Flickr

I ruszyli! Za nami pierwsze mecze drugiego przystanku Polskiej Ligi Esportowej. W pierwszych meczach w grupie A zobaczyliśmy w akcji AVEZ Esports, Together Esports, Komputronik Gaming Scuting Grounds i Rołg Skład. Jako pierwsi na Summoner's Rift wyszli zawodnicy AVEZ i Together Esports.

Pierwsze spotkanie lepiej zaczęło układać się dla zawodników Together Esports. Dolna linia już w 3,5 minuty zdobyła pierwsze opancerzenie wieży i wydawało się, że to będzie początek dominacji. Tak się jednak nie stało. AVEZ odwróciło sytuację na dolnej alei i kompletnie zneutralizowało Caitlyn rywali.

Później w zasadzie tylko kwestią czau była wygrana "ośmiorniczek". Każdy z trzech carry drużyny miał przewagę nad swoim rywalem z linii i wszystkie walki drużynowe kończyły się zwycięstwem AVEZ, które zagrało dużo pewniej w środkowych etapach gry niż podczas ostatniego sezonu Ultraligi. Jest to dobry znak dla fanów "ośmiorniczek".

Drugie spotkanie można nazwać "tragedią w 21 minucie". Rołg Skład prowadziło w spotkaniu po katastrofalnym początku, w którym już w drugiej minucie wyeliminowany został Wysek. W tytułowej minucie Rołg podejmowało Barona Nashora, co okazało się ich zgubą. Nie dość, że Baron padł łupem Komputronik Gaming, to starcie zostało okupione czterema eliminacjami. Po tej wpadce Rołg nie zdołało się już podnieść i przegrało spotkanie.

W kolejnym meczu zmierzą się AVEZ Esports i Komputronik Gaming. Zwycięzca wyjdzie z pierwszego miejsca w grupie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00 na kanale Nervariena.

Zobacz komentarze