Plany Riotu na patch 11.5. Co się zmieni w LoLu?

League of Legends
League of Legends Foto: Riot Games

Cykl patchów w LoLu się nie zatrzymuje. Riot Games cały czas pracuje nad kolejnymi zmianami, a my właśnie dowiedzieliśmy się, jakie są plany deweloperów na kolejną aktualizację. Tym razem będzie to patch 11.5, który wygląda na to, że może wprowadzić trochę zmian w mecie.

Nerfy na patchu 11.5

Na razie nie znamy jeszcze liczb, ani nie wiemy, czego dokładnie w danych postaciach i przedmiotach dotyczyć będą zmiany. Jednak już z samej listy postaci widać, że w większości dotknięte będą bardzo dobrze ostatnio spisujące się championy w profesjonalnych rozgrywkach oraz solo kolejce.

Udry, Rell, Azir, Gragas, Senna i Seraphine (jako carry na bocie) to postaci, które były wszechobecne. Wkrótce może się to zmienić.

Wzmocnienia na patchu 11.5

Zaczynając od buffów championów to będzie kilka dawno nie widzianych na najwyższym poziomie rozwiązań. Pyke, Karma, Trundle, Master Yi, Sejuani, Jax i Kog'Maw to w większości ostatnio zapomniane postaci. Zwłaszcza bardziej tankowaci leśnicy, którzy ostatnimi czasy są całkowicie wypchnięci z mety.

Wzmocnione będą tez przedmioty. Dokładnie to Black Cleaver, Maw of Malmortius oraz Serpent's Fang.

Zmiany na patchu 11.5

Na ptachu 11.5 pojawią się też zmiany, nie klasyfikowane przez deweloperów jako wzmocnienia ani osłabienia. Dotyczyć będą Stridebreakera oraz balansu Twitcha AP vs AD (cokolwiek to znaczy).

Zobacz komentarze