Piękne zakończenie wspólnej historii. Illuminar Gaming mistrzem Ultraligi!

IHG Foto: Ultraliga

Choć to Pompa Team zakończyła fazę zasadniczą Ultraligi na pierwszym miejscu w tabeli, w wielkim finale Konektiv i jego koledzy musieli uznać wyższość Illuminar Gaming! Dla zawodników IHG był to również ostatni wspólny występ.

IHG miało z Pompa Team rachunki do wyrównania, po tym jak ci przerwali ich zwycięską dominację na polskiej scenie podczas turnieju finałowego Polskiej Ligi Esportwej. Zawodnicy Illuminar byli tym bardziej zmotywowani, iż od dawna wiadomo, że w następnym sezonie nie będą występować w tym samym składzie. Chcieli więc za wszelką ceną zakończyć współprace z organizacją w najlepszy z możliwych sposobów - zwycięstwem.

Rzeczywiście od pierwszej gry było widać skupienie na twarzach obu zespołów, bo Pompa chciała udowodnić, że mecz w Gliwicach nie był jednorazowym błyskiem ich graczy. Dwie pierwsze mapy finału Ultraligi wpadły jednak dość łatwo na konto Delorda i jego kolegów. W trzeciej potyczce jednak Pompa się przełamała, głównie dzięki świetnej grze Puki Style'a. Komentujący ten bój Fryderyk "Veggie" Kozioł powiedział wówczas "kto nie wygrywa 3:0, ten często przegrywa 2:3". Rzeczywiście, kiedy Pompa sięgnęła po grę numer 4 i wyrównała stan rywalizacji, emocje udzielały się nie tylko graczom IHG, ale i wszystkim widizom.

Veggie jednak nie miał racji, bo w piątej grze Illuminar powróciło na zwycięski szlak i zwyciężyło 3:2. Świetne zawody rozegrał Paweł "Woolite" Pruski, który po 20 minutach piątej gry miał 7 zabójstw na swoim koncie, a w decydującym teamfightcie zanotował Pentakilla i praktycznie wykerował zwycięstwo w finale.

Tym samym Illuminar Gaming zostało pierwszym mistrzem w historii rozgrywek Ultraligi, ale wiemy również, że był to ostatni, oficjalny wspólny występ tej drużyny.

Zobacz komentarze