Piąta kolejka Ultraligi: spotkanie o drugie miejsce pomiędzy Pride i EPC oraz mecz IHG z REC

Team EPC Foto: EPC

Zaczynamy kolejne spotkania w rundzie rewanżowej w Ultralidze. Dla wszystkich drużyn z dołu tabeli jest to w zasadzie ostatni dzwonek, by poprawić swoje wyniki. W przeciwnym razie może być już za późno, by zakwalifikować się do fazy play-off.

We wtorek na szczególną uwagę zasługuje mecz Esports Performance Center kontra Pride. Bardzo prawdopodobne jest, że to ten mecz zadecyduje o tym, kto znajdzie się na drugim miejscu fazy zasadniczej sezonu. Obie drużyny na tym etapie rozgrywek mają identyczny bilans spotkań (6 wygranych i 2 porażki) i w tabeli oddziela je tylko wynik pierwszego meczu, w którym lepszy okazał się zespół EPC.

Również we wtorek czeka nas starcie ACTINA PACT z Esports Academy. Wynik tego meczu ma kluczowe znaczenie w perspektywie walki o play-offy. W przypadku zwycięstwa, EAC znacząco zbliży się do utrzymania w lidze, ponieważ zrówna się punktami z drużyną PACT jednak będzie posiadać dodatni bilans spotkań bezpośrednich (pierwszy mecz wygrała drużyna Akademii).

Z kolei w środę czeka nas starcie rewanżowe, w którym wiele do udowodnienia ma Esports Performance Center. Drużyna Adriana "Hatchy'ego" Widery podejmie bowiem jedyną, poza Rogue Esports Club, formację, która pokonała drugi zespół Ultraligi. Mowa oczywiście o Wiśle Płock, która obok REC prezentuje najrówniejszą formę w lidze. Mam tu na myśli oczywiście fakt, że Wisła każdy tydzień rozgrywek kończy z wynikiem 1:1. Dlatego też zespół z Płocka jest pewniakiem do sprawienia kolejnej niespodzianki, ponieważ poza środowym meczem z EPC, drużynę czeka również wtorkowe spotkanie z Rogue Esports Club.

Skoro już tyle piszemy o drużynie akademii zespołu LEC, to nie możemy pominąć meczu zamykającego piątą kolejkę Ultraligi, w którym REC podejmie Illuminar Gaming. Obie formacje w ostatnim czasie dokonały zmian w swoich składach. Do składu Rogue dołączyli Kim "Profit" Jun-hyung oraz Oskar "Raxxo" Bazydło. Drużyna z nowymi zawodnikami jednak szybko pozbawiła rywali złudzeń o potencjalnym osłabieniu i kompletnie zdemolowała ekipy Esports Performance Center oraz ACTINA PACT. Natomiast mistrzowie zerowego sezonu Ultraligi zmuszeni byli wymienić swojego toplanera ze względu na jego zaległości w szkole. Dlatego od najbliższej kolejki w składzie IHG zamiast Miłosza "Ravena" Domagalskiego oglądać będziemy Piotra "Glebo" Dąbrowskiego, który ostatnio występował w hiszpańskiej drużynie Penguins.

Warto także śledzić poczynania Indictive Esports, które mocno zamieszało składem. Organizacja wymieniła aż czterech zawodników pozostawiając w zespole jedynie Kamila "Chosiiego" Chosę. To jednak nie powinno dziwić biorąc pod uwagę formę Indictive, które zajmuje ostatnie miejsce w lidze z ośmioma porażkami na koncie.

Harmonogram spotkań piątej kolejki Ultraligi:

Wtorek 19.02:

  • 17:30 Indictive Esports vs Illuminar Gaming
  • 18:30 Esports Performance Center vs Pride
  • 19:30 Rogue Esports Club vs Wisłą Płock Esports
  • 20:30 ACTINA PACT vs Esports Academy

Środa 20.02:

  • 17:30 Esports Academy vs Indictive Esports
  • 18:30 Pride vs ACTINA PACT
  • 19:30 Wisła Płock Esports vs Esports Performance Center
  • 20:30 Illuminar Gaming vs Rogue Esports Club
Zobacz komentarze