Perkz to "kobieta z Leicester", a Fudge to jej świnka morska? Najdziwniejsza akcja z LCS Lock In

Perkz
Perkz Foto: Michal Konkol / Riot Games

Emily Perkins przeżyła właśnie bardzo nietypowy wieczór. Kobieta mieszkająca w Leicester nagle wzbudziła niesamowite zainteresowanie na twitterze i została wciągnięta w esportowy świat League of Legends, a wszystko to przez jej nazwę użytkownika.

W nocy rozgrywany był finał LCS Lock In pomiędzy Team Liquid i Cloud 9. Seria dostarczyła wielu emocji, a do jej rozstrzygnięcia potrzebowaliśmy wszystkich pięciu map. Jak można się domyślić, w trakcie meczu dużym zainteresowaniem cieszą się profile społecznościowe graczy. Nie inaczej było w tym przypadku, ale na szczególną uwagę zasługuje Perkz.

Jego nazwa użytkownika na twitterze to @C9Perkz. Jednak wielu fanów, chcąc wysłać midlanerowi swoje wsparcie, trafiło na profil @Perkz. Ten z kolei należy do Emily Perkins, która sama siebie określiła "kobietą z Leicester".

Takie pomyłki zdarzają się stosunkowo często. Przypadek, który sprawia, że jest to sytuacja wyjątkowa, to świnka morska należąca do Emily. Okazuje się, że nazywa się ona Fudge, czyli dokładnie tak samo, jak nowy toplaner Cloud 9, Ibrahim “Fudge” Allami. Wszystko przebiegało w sympatycznej atmosferze, a Emily zdecydowała się nawet włączyć mecz i pokibicować C9.

Cała sytuacja wygenerowała jednak tak duże zamieszanie, że przed decydującą mapą w serii, Emily i jej wieczorna przygoda trafiły na oficjalną transmisję.

Zobacz komentarze