Perkz coraz bliżej NA? G2 i C9 osiągnęły porozumienie w sprawie transferu

Perkz Foto: Michal Konkol / Riot Games

Według Jacoba Wolfa z ESPN, G2 Esports i Cloud9 zawarły ustne porozumienie na mocy którego, Perkz przeniesie się do Cloud 9. Chociaż oficjalne zawarcie umowy może nastąpić dopiero 16 listopada, kiedy zostanie otwarte okienko transferowe, obie organizacje podobno doszły do porozumienia.

Wcześniej w tym tygodniu pisaliśmy, że Perkzem interesuję się kilka czołowych ekip z Ameryki Północnej w tym Cloud9, TSM, Team Vitality i 100 Thieves. Najwyraźniej C9 zaproponowało najlepszą ofertę za gwiazdora G2. Sam Perkz również nie może narzekać, bowiem Cloud 9 to jedna z najlepszych ekip w amerykańskiej lidze League of Legends.

To, że amerykańska organizacja będzie poszukiwać wzmocnień na nadchodzący sezon nie może dziwić, ponieważ organizacja po raz pierwszy w historii, nie zakwalifikowała się na Mistrzostwa Świata w League of Legends.

Ponadto jeśli dojdzie do transferu Perkza, Cloud 9 będzie miało kilka problemów, które będzie musiało rozwiązać przed startem kolejnego sezonu. Biorąc pod uwagę, że na pozycji ADC występuję już Zven, Perkz prawdopodobnie przeniesie się na środkową alejkę - pozycję, na której występował przez całą swoją karierę, zanim Caps dołączył do G2 w 2018 roku.W takim przypadku z drużyną prawdopodobnie pożegna się Yasin "Nisqy" Dincer.

Natomiast jeśli chodzi o G2, miejsce u boku Mihaela "Mikyx" Mehlego pozostanie wolne, do czasu znalezienia odpowiedniego kandydata. Przypomnijmy, że okienko transferowe startuje 16 listopada.

Zobacz komentarze