Patch 10.16 Szykują się duże zmiany mety w LoLu? Riot zdradza plany na nową aktualizację

Ziggs Foto: Riot Games

Wygląda na to, że League of Legends czekają duże zmiany. Mark Yetter, lead gameplay designer LoLa, na swoim twitterze pokazał listę zmian na nadchodzący patch. Aktualizacja 10.16 zmieni aż 24 postaci, a do tego, do gry zostanie dodany także Yone.

Zanim jednak zaczniecie panikować, musimy zaznaczyć, że są to zmiany głównie wycelowane w scenę profesjonalną. Riot postanowiło zdywersyfikować mete w patchu 10.16, poniważ to na nim rozegrane zostaną play offy, ale będzie jeszcze czas, żeby wprowadzić poprawki przed mistrzostwami świata.

Osłabienia na patchu 10.16

W osłabieniach trudno znaleźć jakąkolwiek zależność, którą kierowali się deweloperzy. Nerfy dotyczyć będą przynajmniej jednej postaci na każdej z ról, ale niektóre mogą być grane na kilku pozycjach, wiec tak naprawdę każda rola dostanie po 2-3 osłabienia.

Lista osłabień na patchu 10.16: Volibear, Syndra, Nocturne (na midzie), Karthus, Kha'Zix, Sett, Karma, Ashe, Bard, Nautilus.

Wzmocnienia na patchu 10.16

Wzmocnienia również rozdawane są "na chybił trafił", a lista postaci jest imponująca. Buffy na patchu 10.16 otrzymają: Ziggs, Akali, Neeko, Veigar, Yasuo, Fiora, Jax, Evelynn (flex na linie), Hecarim, Tristana, Lucian, Miss Fortune, Morgana i Rakan.

Do tego nie zapominajmy, że do gry zostanie dodany champion o numerze sto pięćdziesiąt czyli Yone.

Zobacz komentarze