To już oficjalne, Selfmade dołącza do Fnatic!

Selfmade
Selfmade

Plotki odnośnie transferu Polaka do legendarnej organizacji huczały już od jakiegoś czasu, a mocy nabrały, gdy okazało się, że dotychczasowy jungler Fnatic - Broxah - pożegnał się z drużyną. Teraz już oficjalnie w jego miejsce do ćwierćfinalistów ostatnich mistrzostw świata dołączył Oskar "Selfmade"Boderek.

Selfmade będzie trzecim w historii polskim zawodnikiem w Fnatic. Przed nim grali tam Maciej "Shushei" Ratuszniak (w 2011 roku) oraz Mateusz "Kikis" Szkudlarek (w 2016 roku). Selfmade nie będzie miał łatwo, musi zastąpić junglera, który w tej formacji grał przez ostatnie lata i osiągał z nią duże sukcesy, m.in. wygraną europejskiej ligi czy wicemistrzostwo świata!

Kariera Selfmade'a nabrała rozpędu w 2017 roku, kiedy dołączył do zespołu ThunderX3 Baskonia. Przedtem grał jedynie na polskiej scenie, gdzie w różnych mixach nie osiągał spektakularnych sukcesów. Podczas pobytu w Baskonii wraz z kolegami udało mu się zdominować hiszpańską scenę, a jego wysoką formę dostrzegła organizacja MAD Lions, która pozyskała zawodnika na kolejny rok.

Reprezentując MAD Lions, ponownie udało się Polakowi wygrać ligę hiszpańską, a także pokazać na scenie europejskiej wygrywając prestiżowy turniej European Masters. Kolejny krok był jasny, elitarna europejska liga - LEC. Pierwszy sezon w LEC był umiarkowanie udany. Polak grał w barwach SK Gaming i wiosną dostał się do play-offów. Niestety SK szybko z nich odpadło po porażce 1:3 ze Splyce w pierwszej rundzie. Druga część roku była zdecydowanie gorsza. SK zawodziło fanów i skończyło na 7. miejscu w tabeli. Mimo średnich wyników, Selfmade przez cały pobyt w niemieckiej organizacji był wyróżniającą się postacią w zespole, co poskutkowało transferem do wicemistrza ligi - Fnatic.

Nie znamy jeszcze całego składu Fnatic na zbliżający się sezon, jednak po dołączeniu Oskara możemy być niemalże pewni, iż w drużynie zostanie midlaner - Nemesis. Gracze wspólnie występowali już w MAD Lions, gdzie dogadywali się świetnie, tworząc wspaniały duet..

Zobacz komentarze