Nieoficjalnie: Znamy zespoły przyjęte do franczyzy w LCK

LCK Foto: Riot Games

Pod koniec sierpnia poznaliśmy nieoficjalnie listę kandydatów do miejsc w LCK, które od przyszłego sezonu przechodzi na system franczyzowy. Wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie, ale nieoficjalne źródła już teraz podają listę drużyn, które będą występować w koreańskich rozgrywkach w przyszłym sezonie.

Informacje pochodzą z koreańskiego portalu OSEN w LCK występować będą: Afreeca Freecs, Damwon Gaming, DRX, Gen.G, Hanwha Life Esports, KT Rolster, Sandbox Gaming, Team Dynamics. T1 oraz nowa organizacja HyFresh Blade.

Oznacza to, że do LCK powrócą niemal wszystkie drużyny z letniego splitu. Jedyny wyjątek stanowi SeolHaeOne Prince. Z kolei najnowszą organizacją będzie HyFresh Blade, które w tym roku występowało w Challengers Korea pod nazwą Brion Blade.

Te doniesienia potwierdzają wcześniej opublikowaną listę. Natomiast takie rozstrzygnięcia oznaczają, że organizacje z listy rezerwowej, czyli: SeolHaeOne Prince, Element Mystic, Jin Air Greenwings, Awesome Spear oraz OZ Gaming muszą obejść się smakiem i liczyć, że w niedalekiej przyszłości ktoś będzie chciał sprzedać swoje miejsce w lidze.

Oficjalne potwierdzenie powinno pojawić się po mistrzostwach świata na początku listopada.

Zobacz komentarze