Nieoficjalnie: Znamy format i grupy Mid-Season Cup

Mid-Season Cup Foto: Riot Games

Mid-Season Cup to turniej pokazowy, który zastąpi w tym roku odwołane przez epidemię koronawirusa MSI. W turnieju zagra osiem zespołów, po cztery z LPL i LCK, które zakończyły fazę pucharową w swoich ligach w najlepszej czwórce. Teraz poznaliśmy również format turnieju i podział na grupy, które na swoim streamie ujawnił Southwind, wspierający Invictus Gaming.

Turniej rozpocznie się 28 maja i według informacji ze streamu zawodnika IG będzie miał dwie fazy: grupową i pucharową. Nie będzie losowania grup, a zamiast tego mistrze regionu i zespół z czwartego miejsca zmierzy się z wicemistrzem i zespołem z trzeciego miejsca z drugiej ligi. Oznacza to, że grupy będą wyglądać następująco: JD Gaming/Gen G/Dragon X/Invictus Gaming oraz T1/Top Esport/FunPlus Phoenix/ DAMWON Gaming.

Oprócz tego Southwind ujawnił również, że format w grupach to pojedyncze round-robin (każdy z każdym gra raz). Po rozegraniu wszystkich spotkań dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do fazy pucharowej.

Jeśli te informacje zostaną potwierdzone to najprawdopodobniej faza grupowa turnieju zajmie dwa pierwsze dni, a spotkania w play-offach rozegrane zostaną w kolejnych dwóch dniach turnieju.

Zobacz komentarze