Nieoficjalnie: Worlds 2020 jednak w Chinach? Nowe plany Riotu

Worlds 2018 Foto: Riot Games

9 lipca plany Riot Games odnośnie zorganizowania Worlds 2020 w Chinach stanęły pod dużym znakiem zapytania. Chiński rząd zdecydował, że wszystkie imprezy sportowe, które miały odbyć siew kraju zostaną odwołane. Najnowsze informacje wskazują jednak, że mistrzostwa świata mogą zostać zorganizowane, ale w innym formacie niż początkowo zakładano.

Według informacji podanych przez ESPN, Riot planuje zorganizować cały turniej w jednym mieście, a nie sześciu, jak to było początkowo zakładane. Organizacja przedsięwzięcia będzie możliwa dzięki zastosowaniu "systemu bańki", z którego korzystają ligi sportowe na całym świecie, by mimo epidemii koronawirusa móc rozgrywać swoje mecze.

Obecnie Riot ma w planach zebrać wszystkie 24 drużyny, które zakwalifikują się na Worlds 2020 w jednym hotelu w Szanghaju na kilka tygodni przed startem turnieju. Dzięki temu wszyscy będą mogli przejść kwarantannę. Wtedy wszyscy spotykaliby się w jednej lokalizacji i tam rozgrywali mecze.

Według informacji ESPN, Riot zdecydowało również, że przyszłoroczne mistrzostwa świata także będą miały miejsce w Chinach i zostaną zrealizowane według tegorocznych planów. W związku z tym, mistrzostwa w Stanach Zjednoczonych zostały przesunięte na rok 2022.

Zobacz komentarze