Nieoficjalnie: Przegłosowane 9 do 1. Znika obowiązek posiadania drużyn akademii w LEC

LEC Foto: Michal Konkol / Riot Games

Do tej pory każda organizacja występująca w LEC miała obowiązek prowadzić również zespół akademii w jednej z Europejskich Lig Regionalnych. Od przyszłego roku ma się to jednak zmienić, bo właściciele organizacji zdecydowali się usunąć tę zasadę.

Informację podał portal Dot Esports. Według jego informacji właściciele organizacji przegłosowali zniesienie wymogu posiadania drugiego zespołu. Co więcej, wynik nie był nawet bliski, bo decyzja została przegłosowana wynikiem 9:1.

Nie oznacza to jednak, że akademie znikną. Organizacje dalej będą miały możliwość wystawiania drugiego składu w ligach regionalnych. Pamiętajmy, że jest to dla nich dobry sposób, na zjednanie sobie fanów w danym regionie, a dobrym przykładem tego jest AGO Rogue.

Co więcej, ograniczona ma zostać również liczba akademii, która może występować w jednej lidze ERL. Od teraz będą to dwie akademie w regionie, bo w przeszłości zdarzało się, że było ich więcej. Dodatkowo organizacje będą mogły zmienić region, w którym występuje ich druga drużyna.

Zmiany wejdą w życie w styczniu 2022 roku.

Zobacz komentarze