Nie możesz ich pokonać, to zabierz im trenera. G2 ściąga posiłki z LPL

G2 Esports Foto: Colin Young-Wolff / Riot Games

Największą słabością G2 Esports w ostatnich latach zdecydowanie były drużyny z LPL. Nic więc dziwnego, że organizacja postanowiła postąpić zgodnie ze starą zasadą "Jeśli nie możesz ich pokonać, to zabierz im trenera".

A przynajmniej tak donosi Dot Esports. Według portalu były trener m.in. LNG Esports będzie nowym trenerem strategicznym G2 Esports. Oznacza to, że nie zastąpi on żadnego z dotychczasowych pracowników, a będzie po prostu nowym dodatkiem w sztabie szkoleniowym.

Nelson z League of Legends związany jest od 2012 roku. W tym czasie prowadził wiele różnych zespołów, w tym HK Attitude oraz LNG Esports. Oprócz tego pojawiał się również często na transmisjach jako gość. Fani pamiętać go mogą z Wolds 2019 oraz transmisji LPL. Warto dodać, że G2 nie było jedyną drużyną zainteresowaną usługami Nelsona.

G2 Esports zaliczyło natomiast jeden z najsłabszych splitów w historii organizacji. Mimo wygrania zasadniczej części sezonu w play-offach drużyna rozegrała trzy fatalne mecze i zajęła zaledwie trzecie miejsce, tym samym po 2 latach tracąc tytuł najlepszej drużyny w Europie.

Natomiast warto zaznaczyć, że G2 Esports skomentowało doniesienia potwierdzając, że pierwszym trenerem drużyny w letnim splicie pozostanie Grabbz.

Zobacz komentarze