Nieoficjalnie: Na Worldsach zobaczymy więcej drużyn z LEC i LPL

Worlds 2019 Foto: Riot Games

W tym roku Riot Games ponwnie może wprowadzić zmiany do format mistrzostw świata. Według doniesień FOMOS LEC i LPL mają dostać po cztery miejsca na najważniejszym turnieju w roku. Ma to być spowodowane odwołaniem MSI i zmianami w rozgrywkach LMS i LST.

Jak donosi na twitterze dziennikarz FOMOS kenzi, w wyniku prawdopodobnego odwołania tegorocznego MSI, o którym pisaliśmy kilka dni temu, Riot Games planuje wprowadzić zmiany w systemie przyznawania miejsc na Worldsach. Najbardziej skorzystają na tym drużyny w LEC (Europa) i LPL (Chiny). W ostatnich latach ich reprezentanci spisywali się bardzo dobrze na arenie międzynarodowej, dlatego teraz zamiast trzech drużyn na najważniejszy turniej w roku z tych dwóch regionów mają pojechać po cztery zespoły.

Nie musi wiązać się to ze zmianą formatu turnieju. Pamiętajmy, że po zeszłorocznych worldsach połączone zostały ligi LST i LMS, które łącznie wysłały wtedy czterech reprezentantów. Teraz najprawdopodobniej dwa miejsca zostaną im odebrane i przekazane Europie i Chinom.

Zobacz komentarze